شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » تمام روستاهای بالای ۵ خانوار استان کرمانشاه از نعمت برق بهره‌مند هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ضمن گرامیداشت آغاز دهه مبارک فجر  اظهار داشت:تمام روستاهای بالای ۵ خانوار استان کرمانشاه از نعمت برق بهره‌مند هستند و همچنان در حال برق‌رسانی به روستاهای کم‌خانوار هستیم.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، امید علی مرآتی با اشاره به اینکه هیچ مدیری بدون رسانه به جایی نخواهد رسید. اظهار داشت: باید مدیران ارتباط بسیار نزدیکی با خبرنگاران داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه از لحاظ خاموشی در جایگاه مناسبی قرار دارد، گفت: خاموشی برق ۴۳ درصد پایین تر از کشور است.

مرآتی گفت: استان کرمانشاه ۷۷۰ هزار مشترک برق دارند و ۲۵ هزار کیلومتر مربع ۱۴ شهرستان و ۲۵ بخش خدمت رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق داریم گفت: برق رسانی به پایگاه های ارتش و سپاه در حال انجام است و سال گذشته ۶ پایگاه سپاه سال گذشته به مدار برق وصل شده و تا پایان سال تمامی پایگاه های نظامی ارتش در قصرشیرین و سپاه در اورامانات به برق رسانی انجام خواهد شد.

مرآتی گفت: ۷۷۸۴۳۰ مشترک بیشترین در حوزه خانگی وجود دارد و مقدار مصرف آنها ۲۶۲۱ میلیون کیلووات است.

وی با اشاره به اینکه مصرف بار در استان کرمانشاه کنترل شده است گفت: پیک بار سال ۹۷ ، ۷۳۷ بوده است که در سال ۹۸ ، ۷۳۸ بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه سرانه مصرف ۴۵ درصد پایین تر از شاخص کشور است .

مرآتی مصرف انرژی در استان را ۲۱۲۶ کیلووات اعلام کرد و افزود: و ۶۴۶ هزار مشترک خانگی در استان داریم که در مجموع بیش از ۷۷۷ هزار مشترک در سطح استان داریم و سرانه مصرف در استان ۴۳ درصد از میانگین کشوری پایین تر می باشد.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر ۱۶۵ هزار خانوار روستایی دارای اشتراک برق بوده و تعداد روستاهای دارای برق در استان نیز به ۲ هزار و ۵۴۴ روستا می رسد که نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

امیدعلی مرآتی گفت: تاکنون ۷۶۰ کیلو وات سلول خورشیدی نصب شده است که ۲۳۰ کیلوولت مساجد و مدارس و ادارات، ۵۰ کیلوولت روستا ، ۲۵۵ کیلووات کمیته امداد ۲۳۵ کیلووات بخش خصوصی انجام گرفته است.

مرآتی گفت: قرارداد ۲۰ ساله با کیلو وات ۴۰ تومان هزینه دارد که بسیار پایین تر از مصرف های دیگر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: با تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق با کمیته امداد و بانک ملی برای ۵۱ خانوار سلول خورشیدی بر روی پشت بام نصب گردیده تا خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از این طریق امرار معاش کنند.

وی در ادامه افزود: کنتورهای هوشمند طرح فهام در استان پنج هزار و ۳۷۰ عدد بوده و کنتورهای هوشمند آب و برق نیز یک هزار و ۱۸۰ عدد می باشد که زیرساخت مانیتورینگ مشترکین نیز راه اندازی شده است.

مرآتی ادامه داد؛ در ده ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۱۴ هزار اشتراک به مشترکان اضافه گردیده همچنین طی این مدت ۲۱ روستا نیز به روستاهای برقرار استان اضافه شده است.

وی تاکید داشت: در سال جاری ۱۰۰ درصد اعتبارات تملک دارایی ها جذب شده و حدود ۱۵ میلیارد تومان برای زلزله استان هزینه شده و برای اربعین حدود ۸ میلیارد تومان و همچنین منطقه ویژه پرویزخان نیز حدود ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی  درصد تلفات انرژی در شرکت توزیع را ۱۴ درصد اعلام کرد و افزود: تا پایان سال این مقدار به زیر ۱۴ درصد می رسد و همچنین مدت زمان خاموشی در سال جاری زیر ۸۰ دقیقه بوده است.

وی در ادامه افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی از مشترکین خود دارد که ۵۰ میلیارد تومان آن متعلق به ادارات دولتی می باشد و مابقی نیز متعلق به خانوارها می باشد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: قطع انشعابات غیر مجاز نیز در دستور کار می باشد به طوری که برخی افراد با انشعابات غیر مجاز از پایه های تیرهای برق استفاده غیر مجاز می کنند.

وی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف در شرکت برگزار شد و از صاحبان صنایع همکار در برنامه کاهش پیک تجلیل شد به صورتی که حدود یک میلیار و ۴۰۰ میلیون تومان برای اینگونه مشترکین پاداش اختصاص داده شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |