شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » کرمانشاه برای ایفای نقش مرکزیت غرب کشور، نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها است

استاندار کرمانشاه صبح پنج شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان و ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر سیدحمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر شهیدزاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی، دکتر چقازردی مدیرعامل بانک سپه، دکتر خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، دکتر مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و اعضای هیئت مدیره بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران، صادرات و توسعه صادرات، در سالن شهدای دولت برگزار شد؛ اظهار داشت: حضور دکتر پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران عامل بانک های کشور در این نشست یک اتفاق بسیار دلگرم کننده است که امیدواریم به تامین اعتبار مناسب برای پروژه های اصلی اقتصادی و زیربنایی استان کمک کند‌.

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از روابط استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در ادامه با اشاره به آسیب‌های گسترده ۸ سال جنگ تحمیلی به زیرساخت‌های استان؛ عنوان کرد: علاوه بر آسیب‌های ویرانگر جنگ، خشم طبیعت در ۲۱ آبانماه سال ۹۶ تخریب‌های بسیار وسیعی را در یک سوم جغرافیای استان در پی داشت.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش به تشریح پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف پرداخت و تاکید کرد: استان کرمانشاه با همه این آسیب‌ها از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای توسعه برخوردار است.

این نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی آن، مرکز ثقل مبادلاتی غرب کشور محسوب می‌شود و از دیرباز تاکنون خدمات متنوعی را در حوزه‌های مختلف به استان‌های همجوار ارائه کرده است.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه دارای ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب، ۵ مرز رسمی مبادلاتی با عراق، اقلیم مناسب، ظرفیت‌های عظیم گردشگری و … است و یکی از استان‌های ثروتمند کشور محسوب می‌شود.

استاندار کرمانشاه به سیر نزولی نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز ۹۶ حدود ۲۵ درصد بود که با تلاش‌های صورت گرفته این میزان در پاییز ۹۸ به ۱۶ درصد رسیده و یک سیر نزولی مناسب را نشان می‌دهد.

مهندس بازوند تصریح کرد: این کاهش نرخ بیکاری محصول تدوین سه سند مهم رونق تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است‌. طبق سند اشتغال قرار است نرخ بیکاری استان سالیانه ۳ درصد کاهش یابد که خوشبختانه در ۹ ماهه اول سال جاری به این مهم دست یافته ایم و تلاش خواهیم کرد تا ۱۴۰۰ به میانگین کشوری دست پیدا کنیم.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: سامانه گرمسیری یک پروژه بسیار مهم است که دولت تاکنون یک سرمایه گذاری عظیم برای اجرای آن انجام داده است و برای تکمیل آن نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

نماینده عالی دولت تعیین تکلیف قطار شهری را یکی از مطالبات جدی استان دانست و گفت: این پروژه برای اتمام و بهره برداری در دولت دکتر روحانی نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار این امکان فراهم است راه آهن کرمانشاه به خسروی تا سال ۹۹ به شهر اسلام آباد متصل شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: پالایشگاه آناهیتا از جمله پروژه های کلیدی استان است که خوشبختانه مقدمات اجرای آن فراهم شده است و برای اجرا نیازمند تامین اعتبار صندوق توسعه ملی است.

وی تکمیل تصفیه خانه کرمانشاه را یکی دیگر پروژه های مهم استان دانست گفت: اجرای این پروژه برای شهر یک میلیونی کرمانشاه یک اولویت جدب است.

وی افزود: کریدور مبادلاتی کرمانشاه به سنندج یکی از محورهای پرحادثه استان است که تکمیل آن از دغدغه های مهم استان است.

مهندس بازوند عنوان کرد: تعریض جاده گیلانغرب به سومار یک ضرورت برای توسعه استان است که امیدواریم بودجه لازم برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |