شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » ‍ هزار زنبورستان جدید در استان کرمانشاه ایجاد می شود

جلسه بررسی طرح‌ها، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در زنجیره ارزش عسل به ریاست دکتر حاتمی و با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این زنجیره، راهبران و فعالان این حوزه برگزار گردید.

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه در این خصوص گفت: زنجیره عسل یکی از ۴۰ زنجیره ارزش مهم و دارای مزیت اقتصادی در استان است که با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان در این زمینه، چشم انداز مطلوبی در استفاده صحیح از این زنجیره ارزش در زمینه ایحاد اشتغال، صادرات، برندسازی و تبدیل کرمانشاه به قطب عسل متصور است.

هدایت حاتمی افزود: بر اساس برنامه‌ ریزی‌های انجام شده بر روی سه هدف ترمیم و تجهیز هزار زنبورستان فعلی، ایجاد ۲۰ کارگاه تولید و بسته بندی عسل و نیز ایجاد هزار زنبورستان جدید تمرکز کرده‌ایم و انتظار داریم دو هزار شغل از این زنجیره ایجاد شود.

وی اظهار داشت: برای موفقیت در این زنجیره‌ها، توجه جدی به مسئله آموزش بسیار اهمیت دارد و در این راستا تربیت افراد ماهر، آموزش دیده‌ و دارای ایده‌های جدید در رسیدن به اهداف مورد نظر در این زنجیره بسیار تاثیرگذار است.

معاون استاندار در پایان بیان داشت: در استان کرمانشاه به دلیل تنوع آب و هوا و اقلیم‌های مختلف و پوشش گیاهی مختلفی که وجود دارد تنوع بسیار زیادی در زمینه تولید انواع عسل با خاصیت‌های متفاوت وجود دارد و همین ظرفیت می‌تواتد در تبدیل شدن استان به یک قطب قوی در تولید عسل موثر باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |