معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: توسعه زیرساخت انیمیشن در استان باید با دیدگاه تولید سینمایی و صادرات صنایع مرتبط فراهم شود.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، پریسا محمدی روز(یکشنبه، ۲۰ مرداد) در جلسه ای با مدیران موسسه فرهنگی «دیجیتال گلاتک» و «پارک علم و فناوری استان کرمانشاه»، گفت: استاندار کرمانشاه نگاه ویژه ای در بحث معرفی و تجلیل از مشاهیر و بیان ظرفیت های فرهنگی و تاریخی استان دارند.
وی  با اشاره به برگزاری چندین جلسه با محوریت گرامیداشت پهلوان نامدار«یارمحمدخان کرمانشاهی» و تولید انیمیشن سینمایی با این موضوع اشاره کرد و گفت: همایش پاسداشت این شخصیت ارزشمند باید در خور شأن و بسیار خوب برگزار شود.
وی با تأکید بر استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی انیمیشن ساز در استان، گفت: با شروع این پروژه سینمایی، کارآفرینی و اشتغال برای ١٠٠ نفر از هنرمندان این حوزه و حوزه های مرتبط به هنر صنعت انیمیشن  ایجاد می شود.
محمدی، اظهار کرد: توسعه زیرساخت انیمیشن در استان باید با دیدگاه تولید سینمایی و صادرات صنایع مرتبط فراهم شود.
وی با تأکید بر اتخاذ تصمیمات اثرگذار در حوزه اشتغال زایی و اقتصاد فرهنگی توأم با توسعه زیرساخت های در استان، گفت: با تایید کارشناسان رسانه های استان، اداره کل تولید کیفیت استانداری کرمانشاه و با توجه به ظرفیت موجود استان و رسیدن به استاندارد جهانی تصمیم بر تشکیل شورای پژوهشی جهت تولید آثار فاخر با حضور اساتید دانشگاهی گرفته شد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، بیان کرد: قابلیت های ویژه ای که این هنر دارد امکان صنعتی شدن، اشتغال،   توسعه اقتصادی و تاثیرگذاری بسیار بالا بر مخاطبان به خصوص کودکان و نوجوانان دارد.
امیر محمدی، مدیر موسسه دیجیتال گلاتک نیز اظهار کرد: با توجه به ظرفیت صادرات  انیمیشن و محصولات وابسته در استان که توسط موسسه فرهنگی دیجیتال گلاتک صورت گرفته این پروژه می تواند شتاب دهنده در این خصوص باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |