رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سال جاری با افزایش سطح زیر کشت ۹۶هکتار به سطح زعفران استان؛ سطح زیر کشت این محصول در استان به ۱۸۵ هکتار رسیده است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، نوربخش حاتمی اظهار کرد: در سال ۹۷ با توجه به تامین اعتبار ۳و ۶ دهم میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی بیش از ۳۰۰ تن پیاز زعفران با کیفیت بسیار عالی در بین کشاورزان متقاضی کشت توزیع گردید.

وی با اشاره به تولید ۴۵۰کیلوگرم زعفران در سالجاری گفت: میانگین تولید در مزارع زعفران در سال اول احداث نیم کیلوگرم و در سالهای دوم، سوم و چهارم به ترتیب ۲، ۴، ۷ و تا ۱۱کیلوگرم در سال پنجم خواهد رسید.

حاتمی با اشاره به اینکه در مزارع نمونه استان عملکرد ۱۷کیلوگرم به ثبت رسیده است گفت: در سال آتی و با افزایش تولید در واحد سطح انتظار تولید ۷۰۰کیلوگرم زعفران از سطح ۱۸۵هکتار فعلی برآورد شده است.

وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت زعفران استان را متعلق به شهرستان کرمانشاه با ۵۲هکتار اعلام نمود که بعد از آن شهرستانهای کنگاور و صحنه با ۲۱هکتار در رده دوم قرار دارند و دالاهو و سنقروکلیایی هر کدام با ۲۰هکتار در جایگاه سوم قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان نمود: زعفران یکی از گونه های گیاهی بسیار مستعد برای شرایط آب و هوایی استان محسوب می گردد؛ نیاز به آب آبیاری در این زراعت بسیار اندک و محدود به دوبار آبیاری در شهریور ماه می باشد.

حاتمی افزود: آزمایشات کیفی انجام گرفته بر روی محصول زعفران تولیدی استان، نشان از کیفیت ممتاز آن داشته است.

گفتنی است طی برنامه سه ساله سازمان؛ سطح زیر کشت زعفران استان به ۱۲۰۰هکتار و به تولید ۷تن خواهد رسید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |