شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » هر دو ثانیه یک نفر در جهان به اهدای خون نیاز دارد

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت:  نیاز به خون و فرآورده های آن مختص گروه یا فرد خاصی نیست و در هر دو ثانیه یک نفر در جهان به اهدای خون نیاز دارد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، پژمان صالحی فر اظهار کرد: در کشور ما با توجه به آمار بالای تصادفات رانندگی ۸۰ درصد از مرگ و میر همین تصادفات در اثر خونریزی و نبود خون کشته می شوند.

وی افزود: آمار بیماری هایی مثل سرطان روز بروز بیشتر شده و آمار مصرف خون در جامعه روز بروز بیشتر شده و بیمارستان ها نیاز بیشتری به خون دارند بنابراین باید جوابگوی خون بیماران باشیم.

صالحی فر گفت: در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه بار اهدای خون را حدود ۴۵ هزار نفر تحمل کرده و با توجه به جمعیت استان این مقدار ناکافی بوده و اگر ورودی افراد اهدا کننده خون زیاد نشود ممکن است در چند سال آینده با چالش روبرو شویم.

وی افزود : آقایان در طول سال میتوانید ۴ بار و خانم‌ها ۳ بار خون اهدا کنند.‌

وی گفت: سازمان انتقال خون به عنوان یک خدمتگذار خون های اهدایی را آماده و تست کرده سپس این خون ها را به مراکز اهدایی می سپارد و این سازمان هیچ نفعی از اهدای خون نمی برد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه بیان کرد: در حال حاضر با کاهش اهدای خون مواجه می باشیم که امیدواریم با اهدای خون هم استانی های عزیز این مقدار افزایش یابد و کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

در پایان  به مناسبت روز خبرنگار توسط اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه تجلیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |