مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت: در ۴ ماهه نخست سال جاری ۸۲۱ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۷۸۸ هزارتن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان به خارج از کشورصادر شد است.
به گزارش  کرمانشاه آنلاین، خلیل حیدری اظهار کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۸ درصد کاهش و از حیث وزن ۱ درصد رشد داشته است.
وی اظهار داشت: ۴۲۰ میلیون دلار با وزن ۹۴۴ هزار تن از کالا‌های فوق درگمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱ درصد افزایش و از حیث وزن ۸ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۳۳۸ میلیون دلار کالا با وزن ۷۷۲ هزارتن از طریق مرز‌های استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند، که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۳ درصد افزایش و از حیث ارزش ۲۸ درصد کاهش داشته است.
حیدری عمده کالا‌های صادراتی از طریق گمرکات کرمانشاه را گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، هندوانه تازه، میله‌های آهنی یافولادی گرم نوردشده، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، انواع بستنی، پنیر، کولر‌های آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه، آهن یا فولاد تخت نوردشده، خربزه، کیسه پلاستیکی، لبنیات، کود اوره، رب گوجه فرنگی و ظروف ملامین اعلام کرد و افزود: بیشتر کالا‌های فوق به کشور عراق صادر می‌شود.
وی یادآور شد: در ۴ ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۱ کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |