شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت »  جذب ۸۶۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغالزا در استان کرمانشاه

نوزدهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه و با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران دستگاه های اجرایی و بانکهای و موسسات عامل در محل سالن تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، حسن عزیزی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ارائهگزارشی درخصوص مانده اعتبارات اشتغالزای استان در سال ۹۸ پرداخت و گفت: از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری، بند ب تبصره ۱۶ سهم دستگاه های حمایتی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دستگاه های حمایتی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، اعتبارات اشتغال زای مناطق زلزله زده استان، بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال۹۷ و ۹۸ و اعتبارات مشاغل خانگی مبلغ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان به استان تخصیص یافته که تاکنون مبلغ ۸۶۸ میلیارد تومان آن جذب شده است مانده این اعتبارات مبلغ ۴۷۹ میلیارد تومان می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به برخی سیاست های فعال بازار کارازجمله یارانه دستمزد ، طرح کارورزی دانش آموختگان  دانشگاهی با اصلاحات جدید ، طرح تأمین مالی خرد، مهارت آموزی در محیط واقعی کار و مشوق های بیمه ای سهم کارفرما پرداخت و گفت: در طرح کارورزی در بنگاه های اقتصادی ویژه دانش آموختگان دانشگاهی برای سال ۹۸ تعداد ۳۸۵۰ نفر با اصلاحات جدید برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص طرح مشوق بیمه ای کارفرمایی عنوان نمود: دانش آموختگان دانشگاهی که بعد از طی دوره کارورزی در همان بنگاه اقتصادی جذب شوند از مزایای این طرح استفاده می کنند و در استان تعداد ۷۱۵۰ نفر پیش بینی شده است.

حسن عزیزی ۱۰ هزار و ۷۴۰ نفر سهمیه  استان کرمانشاه در طرح یارانه دستمزد برای سال ۹۸ اعلام نمود و در این خصوص گفت: دانش آموختگانی که در شهرستانهای با نرخ بیکاری بالاتر از متوسط نرخ بیکاری استان در بنگاه های اقتصادی مشغول به کار شوند تا ۱۲ ماه یک سوم دستمزد ماهانه بر اساس حداقل قانون کار توسط دولت به حساب کارفرما واریز و پرداخت می شود.

وی سهم استان کرمانشاه از اعتبارات مشاغل خانگی در سال ۹۸ را  ۱۱۸۰ فرصت شغلی اعلام نمود.

دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه گزارشی از روند ثبت نام سیزدهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر در سال ۹۸ ارائه نمود و ادامه داد: تاکنون ۱۳۶ نفر از کارآفرینان استان در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر سال ۹۸ شرکت نموده اند  و در این خصوص رتبه چهارم کشوری را داریم.

دبیر کارگروه اشتغال گزارشی مختصر از آخرین وضعیت طرح های اشتغالزا از محل تسهیلات روستایی و عشایری و اعتبارات مناطق زلزله زده را ارائه نمود و گفت: ۸۸ درصد از سهمیه تخصیصی به میزان ۲۹۸ میلیارد تومان با پیش بینی ۵۶۵۹ فرصت شغلی از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان توسط بانک ها و موسسات عامل پرداخت شده است.

فاطمه رضوان مدنی مدیر کل محترم بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه جلسه برنامه های اشتغالزایی اداره کل  بهزیستی استان در سال ۱۳۹۸ مطابق با چهارچوب ابلاغی را تشریح نمود و در این خصوص بیان داشت: تهیه ی بانک اطلاعاتی جهت شناسایی مددجویان جویای شغل، تربیت تخصصی کارآفرینان متناسب با علاقه ی مددجویان و نیاز بازار کار، تقویت کارگاه های حمایت شده و حرفه آموزی ویژه معلولان، ایجاد مؤسسات خیریه با اهداف اشتغال و کارآفرینی، تسهیل زمینه ایجاد شرکت های دانش بنیان توسط مددجویان کارآمد و پیگیری تخصیص مکان مناسب از نقاط شهر با کاربری عمومی جهت عرضه و فروش تولیدات و محصولات جامعه هدف بهزیستی را مهمترین برنامه های ایجاد اشتغال توسط اداره کل بهزیستی می باشد.

سجاد سنجابی رئیس کانون کارآفرینان استان گزارش برنامه های اشتغالزایی کانون در سال ۹۸  مطابق با چهارچوب ابلاغی  ارائه نمود و خواستار پاسخگویی دستگاه های اجرایی به نامه های ارسال شده از سوی کانون کارآفرینی شد.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه جلسه درخصوص سیاست های فعال ابلاغی دولت  در زمینه بازار کار، عنوان نمود: دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان  با کمک دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و ادارات و تشکلات نسبت به برگزاری جلسه ای در خصوص تهیه ی مدل و ساز و کارهای اجرایی لازم ، برش دستگاهی و شهرستانی همچنین چگونگی اطلاع رسانی گسترده از طریق صدا و سیما در سطح استان  به ویژه در سطح دانشگاه های استان، جهت عملیاتی نمودن سیاست های فعال بازار کار( کارورزی، یارانه دستمزد، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، مشوق های بیمه ای و طرح تآمین مالی خرد) اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در خصوص برنامه های اشتغالزای سازمان بهزیستی کرمانشاه هم اظهار نمود: اداره کل بهزیستی با هماهنگی حوزه ی اقتصادی استانداری، دستگاه های اجرایی و خیرین استان نسبت به تهیه ی مدل ایجاد صندوق حمایت از  فرصت های شغلی جهت مددجویان بهزیستی اقدام نماید .

حاتمی در خصوص گزارش کانون کارآفرینی استان د رخصوص برنامه های حوزه ایجاد اشتغال توسط کانون در سال ۹۸  مطابق با چهارچوب ابلاغی بیان داشت: کانون کارآفرینی استان نسبت به برگزاری جلسات هیأت امنا کانون ، مطابق با اساسنامه حداقل هر دو ماه یکبار اقدام نماید.

گفتنی است: مدیران دستگاه های حمایتی( بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید)  و مدیران بانک های عامل گزارش آخرین وضعیت طرح های اشتغالزا از محل تسهیلات روستایی و عشایری و اعتبارات مناطق زلزله زده را تشریح نمودند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |