شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » توسعه اصناف تاثیر زیادی بر رونق کسب و کار دارد

نشست مشترک روسای اتحادیه‌های صنفی کرمانشاه با معاون هماهگی امور اقتصادی استانداری به جهت بررسی مشکلات اصناف و ارائه راهکارهایی برای بهبود فضای کسب و کار در استان برگزار گردید.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هدایت حاتمی در این نشست با تاکید بر این‌نکته که توسعه اصناف تاثیر زیادی بر رونق کسب و کار دارد گفت: بازار با رفاقت، همدلی و هم افزایی پابرجاست و گفت و گو لازمه جامعه ما است که باید ضعف های موجود در این بخش را برای حل مشکلات اصلاح کنیم.

وی اظهار داشت: اتحادیه‌ها و اصناف بخش عمده ساختار جامعه هستند و حضور آنان مایه خیر و برکت است و عمده نیازهای یک فرد در زندگی روزانه به اصناف وابسته است بنابراین تقویت این بخش باعث ایجاد رونق، امنیت و بهبود اقتصاد میشود و به همین‌منظور یکی از شاخص‌هایی که بر روی آن تمرکز کرده‌ایم بهبود فضای کسب و کار است.

معاون استاندار بیان داشت: سختگیری‌ها برای اعطای مجوز و پروانه کسب به این دلیل است که هر کسی نمی‌تواند شرایط یک فعال کسب و کار را داشته باشد و از دید ما فردی که می‌خواهد کاسب شود باید از شرایط کافی و نقش محوری برخوردار باشد.

حاتمی در ادامه گفت: نزدیک به ۶۰ هزار واحد صنفی در استان وجود دارد که تاثیر بسیار قابل توجهی در ایجاد اشتغال و رونق بازار دارند و حضور پر رنگ اصناف در همه مناسبت‌های مذهبی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… قابل تقدیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به پاره‌ای از مشکلات مطرح شده از سوی رؤسای اتحادیه‌ها اظهار داشت: هنوز برخی از مشکلات بازرسان اصناف حل نشده و سالهاست که انتقال صنوف آلاینده و یا میدان میوه و تره بار به محیطی مناسب‌تر با مشکل و تأخیر روبرو شده است که با صحبت‌هایی که با شهردار و اعضای شورا در این خصوص داشته‌ایم به دنبال رفع این مشکلات هستیم و معتقدم اگر قرار است شهری مدرن داشته باشیم باید همه ملزومات از اصناف گرفته تا وضعیت مبلمان شهری متناسب با شهر مدرن و کلان شهر کرمانشاه باشد که بار عمده تحقق این امر بر عهده اصناف است.

وی اظهار داشت: بخش دولتی و اصناف لازم و ملزوم یکدیگر هستند و توسعه اصناف برای ما بسیار مهم است و اگر تاکنون دیر به این قضیه رسیدگی شده به دلیل ترافیک کاری بوده است و به زودی اقدامات و برنامه‌های لازم برای تحقق این امر ارائه می‌گردد و صورتجلسه این جلسه نقطه شروع برنامه ریزی برای حل مشکلات مطرح شده می باشد.

حاتمی در پایان خواستار احیای مجدد کمیته توسعه اصناف به جهت رصد و پیگیری مشکلات اصناف شد و بیان داشت: یکی از راهکارهای رونق تولید و رونق کسب و کار در استان، بها دادن و حمایت از تولیدات داخل استان است که می‌تواند باعث دوام کارخانجات تولیدی استان و افزایش درآمد آنها شود و اصناف در این‌مسئله نقش بسیار کلیدی و مهمی دارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |