مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه با اشاره به کاهش ۲۳ درصدی مستمری بگیران بیمه بیکاری در سال ۹۷ نسبت به ۹۶، گفت: این کاهش درصد نکته مثبتی است که نشان می دهد نرخ بیکاری در استان کاهش داشته است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ، حمید قاسمی روز چهارشنبه در نشستی خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی در این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۷۷۰ هزار نفر معادل ۵۳ درصد از جمعیت حدود ۲ میلیون نفری استان از خدمات متنوع این سازمان، بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: در استان کرمانشاه ۲۵۰ هزار بیمه شده اصلی، ۷۰ هزار مستمری بگیر و سه هزار و ۶۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داریم.
قاسمی تصریح کرد: هم اکنون ۱۸ نوع خدمت در ۲۷ واحد تامین اجتماعی متشکل از ۱۸ شعبه، هفت کارگزاری و ۲ شعبه موقت به شهروندان کرمانشاهی ارائه می شود.
وی پرداخت هزینه های درمانی، غرامت دستمزد بیماری، کمک هزینه ازدواج، مقرری بیمه بیکاری و مستمری بازنشستگی را از جمله خدمات ارائه شده به جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه، همچنین از وجود ۱۸ هزار و ۶۰۰ کارگاه فعال و ۱۵ هزار و ۳۰۰ کارگاه نیمه فعال که کارگران آنها زیرپوشش بیمه و خدمات تامین اجتماعی هستند، خبر داد.
وی همچنین با اشاره به پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان حقوق در سال گذشته توسط تامین اجتماعی استان، یادآوری کرد: پرداخت این مقدار حقوق نسبت به سال ۹۶ با رشد ۲۵ درصدی روبرو بوده است.
قاسمی همچنین از رشد ۱۰ درصدی مستمری بگیران و ۲ درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد.
ارائه ۴۵ خدمت غیرحضوری به مردم
وی در بخش دیگری از سخنانش به فراهم شدن امکان ارائه ۴۵ خدمت غیرحضوری به مردم و جامعه هدف در هفته تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی های صورت گرفته نیز باید تا پایان سال بتوانیم امکان ۶۰ خدمت غیرحضوری بدون اینکه شهروندان نیاز به مراجعه داشته باشند را فراهم کنیم.
قاسمی همچنین یکی دیگر از برنامه های هفته تامین اجتماعی را افتتاح ۲ مرکز درمانی در شهرهای پاوه و جوانرود عنوان کرد.
خانم های خانه دار خود را بیمه کنند
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه از خانم های خانه دار خواست تا با پرداخت ماهیانه ۱۸۰ هزار تومان خود را بیمه کرده و از مزایای بازنشستگی برخوردار شوند.
وی گفت: در این طرح همه خانم هایی که بین ۱۸ تا ۵۰ سال دارند می توانند نسبت به بیمه کردن خود اقدام کنند.
قاسمی با بیان اینکه در ابتدای سال ۹۷ تعداد بانوانی که نسبت به بیمه کردن خود به منظور استفاده از مزایای بازنشستگی اقدام کرده بودند، به حدود ۴۰۰ نفر می رسید، گفت: با اطلاع رسانی های انجام شده این تعداد در پایان همین سال به سه هزار و ۷۰۰ نفر رسید.
تامین اجتماعی کرمانشاه ۱۸۰ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه همچنین از وجود ۱۸۰ میلیارد تومان مطالبات معوقه این اداره کل خبر داد و گفت: این مطالبات مربوط به کارفرمایان در شرکت ها و کارگاه های تولیدی است.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این افراد هرچه زودتر نسبت به پرداخت بدهی های خود به تامین اجتماعی اقدام کنند، گفت: ما فعلاً سیاست مدارا را برای ادامه پیدا کردن فعالیت کارهای تولیدی در پیش گرفته ایم که از تشدید بیکاری در استان جلوگیری شود.
قاسمی در پایان از تهیه ۲ دستگاه دیالیز از محل کمک های کارکنان تامین اجتماعی استان برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب به ارزش ۳۶۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: این دستگاه هفته آینده در مرکز درمانی این شهرستان نصب و راه اندازی می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال ۹۷ را ۱۸.۶ درصد اعلام کرده که در صدر استانهای کشور قرار دارد.

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |