استاندار کرمانشاه عصر امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ در نشست مشترک شورای هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده و ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده استان جزییات پرداخت خسارات سیل در کرمانشاه اعلام نمود.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند اظهار کرد:  در قضیه سیل به ۲ هزار و ۱۸۵ واحد خسارت وارد شد که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند که از این ۲ هزار و ۱۸۵ واحد، حدود ۱۵۳ واحد شهری و مابقی روستایی هستند.

وی افزود: بر اساس مصوبه دولت برای هر واحد روستایی ۴۰ میلیون تومان و برای هر واحد شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

بازوند با اشاره به اینکه از عملکرد برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان رضایت نداریم تاکید کرد : ۸ بانک عامل باید سعی کنند در هفته آینده تسهیلات ۶۰۰ واحد را پرداخت کنند.

بازوند گفت: از تعداد ۱۵۳ واحد شهری خسارت دیده حدود ۷۳ واحد در بستر رودخانه‌ها قرار دارند که در این راستا اداره کل راه و شهرسازی تا پایان هفته آینده زمین لازم را برای این تعداد تهیه کند. و پس از تهیه زمین توسط راه و شهرسازی، بنیاد مسکن وظیفه دارد نسبت به جابجایی واحدهایی که در بستر رودخانه‌ها هستند اقدام کند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی در مجموع ۹۰ میلیارد تومان بابت خسارت به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت خواهد شد که اعتبار آن ابلاغ شده اما نقدینگی آن تخصیص داده نشده و ظرف مدت ۱۰ تا ۱۲ روز دیگر این نقدینگی نیز واریز خواهد شد.

وی افزود:د رابطه با پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان ناشی از سیل در حوزه کشاورزی یک وام بلاعوض بابت کشت‌های از بین رفته به آنها تعلق می‌گیرد و یک تسهیلات هم بابت هزینه‌های زیرساختی دریافت می‌کنند. و از ۸۲ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ شده نیز تا هفته آینده ۲۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

بازوند گفت: در بازسازی واحدهای آسیب دیده روستایی بخاطر اینکه شرایط کار کردن در آنجا مهیاست به احتمال زیاد تا پایان سال بازسازی به اتمام خواهد رسید اما در شهرها به دلیل اینکه هنوز زمینی برای آنها مشخص نشده است ممکن است تا پایان سال موفق به اتمام ساخت آنها نشویم.

وی افزود : با تاکید رهبر معظم انقلاب و صحبت‌هایی که رئیس جمهور در خصوص کمک رسانی و حل مشکل سیل زدگان داشتند لازم است با تلاش و کوشش سعی کنیم تا پایان سال تعداد ۲ هزار و ۱۸۵ واحد آسیب‌دیده تعیین تکلیف شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |