رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه با بیان اینکه ساماندهی پارکینگ‌های غیرمجاز کرمانشاه با مشکلاتی مواجه شده، گفت: حدود ۶۰ درصد این پارکینگ‌ها مربوط به ادارات و دستگاه‌های مختلف است که همکاری کافی برای ساماندهی آنها را ندارند.

 

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از ایسنا ، محمدهادی ارباب ، با بیان اینکه سال گذشته با ورود دادستانی پیگیری‌های فراوانی برای ساماندهی پارکینگ‌های غیرمجاز کرمانشاه آغاز شد، افزود: متاسفانه این پیگیری‌ها نتیجه چندانی نداشت.

وی حدود ۶۰ درصد این پارکینگ‌های غیرمجاز را مربوط به دستگاه‌ها و ادارات مختلف دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه برای مدت مشخصی پارکینگ را اجاره می‌دهند، اما اجاره‌نامه خاصی به مستاجر نمی‌دهند که بتواند از طریق آن برای دریافت پروانه کسب اقدام کند.
رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه ادامه داد: در برخی از موارد این قراردادها کوتاه‌مدت و چندماهه است و مستاجر هم ترجیح می‌دهد پیگیری زیادی برای گرفتن پروانه کسب نکند.
ارباب خواستار همکاری بیشتر ادارات در این زمینه شد و عنوان کرد: درخواست ما این است که اجاره دادن پارکینگ‌ها با هماهنگی اتحادیه باشد و  اصول اولیه پارکینگ‌داری از جمله ساماندهی محوطه، دیوارکشی، نصب دوربین، نصب نرخ‌نامه و … انجام شود.
وی افزود: البته با فشارهایی که از سال گذشته وارد کردیم تعدادی از پارکینگ‌های غیرمجاز برای گرفتن پروانه اقدام کردند، اما هنوز تعداد زیادی پارکینگ بدون مجوز فعالیت دارند.
 
رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه معتقد است، پارکینگ‌های غیرمجاز به نرخ‌نامه خاصی هم پایبند نیستند و با اخذ ارقام متفاوت از مشتریان تخلف می‌کنند.
 
ارباب تعداد پارکینگ‌های غیرمجاز کرمانشاه را حدود ۹۵ مورد برآورد کرد و گفت: حدود ۴۰ پارکینگ مجاز نیز در سطح شهر داریم.
 
وی سپس به موضوع دیگری که درباره پارکینگ‌ها مطرح است اشاره کرد و افزود: درخواست داریم تعرفه پارکینگ‌ها افزایش یابد.
 
رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون نرخ مصوب پارکینگ‌ها دو هزار تومان است، عنوان کرد: سال گذشته درخواست دادیم این رقم به سه هزار تومان برسد و اکنون نیز با همین رقم سه هزار تومان موافقیم.
 
به گفته ارباب، فعلا با این موضوع موافقت نشده و کمیسیون نظارت افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی تعرفه پارکینگ‌ها را پیشنهاد کرده که بر اساس نرم تورم کنونی رقم مناسبی نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |