با حضور مهندس فتاح الجنان مشاور وزیر و مدیر کل هماهنگی امور استانهای وزارت جهادکشاورزی، مهندس جوادی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس، دکتر حاتمی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، جمعی از مدیران، کارشناسان و کشاورزان استان مراسم تودیع و معارفه سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، در این مراسم از زحمات دکتر خسرو شهبازی تقدیر و مهندس نوربخش حاتمی بعنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معرفی گردید.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین یوسفی نیا مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ضمن تبریک میلاد امام محمدباقر (ع)، ابراز امیدواری کرد حضور رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی مایه خیر و برکت برای استان کرمانشاه باشد.
وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگیهای مدیران، باید علاقه به کار باشد خاطرنشان کرد: دکتر شهبازی با این ویژگی در سازمان جهاد کشاورزی استان کار کردند و موفقیت هایی نیز در این حوزه داشتند.
وی دیگر ویژگی مدیران را امانت داری و تعهد بیان کرد و افزود: خوشبختانه این ویژگی نیز در وجود رئیس سازمان جهاد کشاورزی وجود داشت.
یوسفی نیا در پایان با اشاره به ویژگی های مهندس حاتمی رئیس جدید سازمان گفت: با توجه به اینکه مهندس حاتمی از مدیران بومی استان بوده و شناخت کافی نسبت به این حوزه دارد مطمئنا در پست جدید موفق خواهد شد.

در ادامه رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز طی سخنانی گفت: کشاورزی در کشور یک محور برای توسعه هست.
وی با اشاره به اینکه دولت نگاه ویژه ای به کشاورزی دارد افزود: ظرفیت ها و پتانسیل بخش کشاورزی بالاست و در این راستا بخش کشاورزی خوب عمل کرده است.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی پاسخگوی تمام نیازهای استان هستیم تصریح کرد: ۸۵درصد نیاز ما به محصولات کشاورزی از داخل تامین می شود.
وی موفقیتهای بدست آمده در حوزه کشاورزی را مایه افتخار دانست و از دکتر شهبازی رئیس پیشین تشکر و قدردانی و برای مهندس حاتمی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه آرزوی موفقیت کرد.
حاتمی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه نیز در این مراسم بر اهمیت کشاورزی اشاره داشت و گفت: بخش کشاورزی گسترده بوده و دارای زیر بخش های زیادی است و با امنیت غذایی جامعه سروکار دارد .
وی بخش کشاورزی را پر تحرک دانست و افزود: تحرک در حوزه کشاورزی می تواند اقتصاد استان را متحول نماید.
وی استفاده از ظرفیتها، استفاده از الگوهای کشت مناسب، کار مبتنی بر دانش و خلق نوآوری را توصیه کرد.
حاتمی دکتر شهبازی را شجاع، علمی و با اخلاق دانست که باعث موفقیت در حوزه کاری خود شده است.
وی برای ایشان آرزوی موفقیت و از وی قدردانی کرد.
دکتر حاتمی انتخاب مهندس حاتمی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان را مایه خیر و برکت برای بخش کشاورزی دانست و افزود: امیدوارم ایشان با تمام تلاش و با استفاده از ظرفیتهای موجود، برای مجموعه کشاورزی استان مفید باشند.
دکتر شهبازی رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه طی سخنانی به اقدامات دوره ریاست خود پرداخت و گفت: در دوران تصدی بنده توسعه در حوزه کشاورزی و استفاده از توان علمی کارشناسان مورد توجه قرار گرفت و باعث شد تولیدات و عملکرد ما افزایش پیدا کند.
وی افزود: در استان کرمانشاه ۹۰۶ هزار هکتار اراضی زراعی، ۴۰هزار هکتار باغ، ۴/۶ میلیون راس دام و ۱۶۰واحد صنایع تبدیلی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات اساسی در حوزه اجرای سیستمهای آبیاری تحت فشار، احداث باغات مدرن، تولید محصولات کشاورزی و… انجام گرفته، به نحوی که در سال گذشته ۱۰ کشاورز نمونه کشور از استان کرمانشاه انتخاب شدند.

شهبازی  استان کرمانشاه را یکی از قطب های کشاورزی کشور اعلام کرد و افزود: در استان کرمانشاه سالیانه بیش  از ۴ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی  شامل تولیدات زراعی، باغی، دامی  و شیلات تولید می‌شود.

شهبازی با اشاره به توفیقات کشاورزی استان در کشور افزود: کسب مقام اول عملکرد در واحد سطح  گندم آبی، رتبه اول تولید نخود، رتبه سوم متوسط عملکرد ذرت در واحد سطح، رتبه دوم عملکرد چغندرقند، رتبه پنجم خرید محصول گندم، رتبه دوم تولید جو، رتبه دوم تولید ذرت دانه‌ای، رتبه چهارم تولید چغندرقند، رتبه ششم در تولید کلزا و گوجه‌فرنگی را از جمله این موفقیت هاست.
در ادامه مهندس جوادی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس در آئین تکریم و معارفه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه استانی زرخیز و یکی از قطبهای کشاورزی کشور می باشد.

وی با اشاره به صمیمیت بین مردم حاضر در مراسم که وی را تحت تاثیر قرار داده بود گفت: کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد و شاهد جنگی سخت تر از جنگ تحمیلی هستیم.
جوادی افزود: همین وحدت بین شما کشاورزان تلاشگر و مسئولین استان باعث می‌شود که با اقتدار جلوی دشمن بایستیم.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باعث موفقیتهای ما در بخش کشاورزی می‌شود خاطرنشان کرد: باید بهره وری را بالا ببریم؛ از آب بهتر استفاده کنیم و محصولات تولیدی بخش کشاورزی را به صنایع تبدیلی برده و فرآوری کنیم.
وی تصریح کرد: علی رغم محدودیتها همیشه کارهای خوبی شده و در تولیدات کشاورزی شاهد رکوردهای خوبی بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه در پایان سال گذشته تولیدات کشاورزی کشور به ۱۲۲میلیون تن رسیده گفت: در سال ۹۲ تولیدات کشاورزی حدود ۹۷میلیون تن بوده است.

در ادامه مهندس نوربخش حاتمی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ضمن تشکر ازحضور مسئولین و مدعوین حاضر در آئین تکریم و معارفه گفت: بر خود لازم می دانم از اعتماد وزیر محترم جهاد کشاورزی، معاونین محترم وزارت جهاد کشاورزی، استاندار محترم کرمانشاه و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و تصمیم سازان صمیمانه قدردانی کنم که بنده را لایق خدمتگذاری در چنین پستی دانستند.
وی با آرزوی موفقیت برای دکتر شهبازی رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان از تلاش های ایشان در دوران تصدی این پست تشکر کرد.
حاتمی خدمت در بخش کشاورزی را یک فرصت دانست که ان شاءالله در سایه الطاف الهی بتوان موجب توسعه و سرافرازی بیش از پیش بخش کشاورزی شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با کمک و یاری همه ی دست اندرکاران، تمام توان خود را در راستای تحقق اهداف بخش کشاورزی بکار گرفته و از همه ظرفیتهای بخش کشاورزی و نیروهای کارآمد و علمی بهره خواهم گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |