استاندار کرمانشاه گفت: هم اکنون ساخت واحدهای مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده این استان که در زلزله پارسال غرب کرمانشاه آسیب دید، ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال ساخت تمامی این واحدها به پایان می رسد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ؛ مهندس هوشنگ بازوند روز دوشنبه در مراسم افتتاح ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد که با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در روستای «بنی نهر سفلا» گهواره برگزار شد، افزود: با انسجام خوب دولت و ملت و مجموعه نظام و با رهنمود و پیام امیدبخش رهبرمعظم انقلاب اسلامی تهدید زلزله در کرمانشاه به یک فرصت تبدیل شد.

وی اظهار داشت: زلزله بحران سنگینی در استان کرمانشاه بود که در این حادثه سنگین، ۱۰۴ هزار واحد مسکونی آسیب دید که از این تعداد ۶۷ هزار واحد تعمیری و ۳۷ هزار واحد احداثی است.

نماینده عالی دولت در استان گفت: از مجموع ۶۷ هزار تعمیری، کار تعمیر ۶۱ هزار واحد مسکونی پایان یافته و از مجموع ۳۷ هزار واحد احداثی نیز ۲۵ هزار واحد مسکونی ساخته شده و ساخت مابقی نیز در دست اقدام است.

مهندس بازوند افزود: در مجموع پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای مسکونی روستایی ۹۷ درصد و در شهر هم ۷۰ درصد است و اتمام بازسازی واحدهای شهری تا پایان سال ۹۸ خواهد بود.

وی اظهار داشت: از تلاش های مردم اهل حق که در کنار سایر مردم در امر زلزله خدمات رسانی و مشارکت فعالانه ای داشتند و همچنین ۱۲ ستاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان های کشور در کار بازسازی مناطق زلزله زده قدردانی می شود.

وی گفت: زلزله در مجموع تاکنون با احتساب امهال، اعطای تسهیلات و کمک های بلاعوض بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته و دولت با وجود تنگناهای مالی و تحریم ها برای مردم زلزله زده کم نگذاشته که تلاش های دولتمردان و همچنین مشارکت مردم در این امر قابل تقدیر است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |