شما اینجا هستید
اقتصادی » رشد ۴۶ درصدی صادرات کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت : در یازده ماهه سال جاری ۲ میلیاردو ۶۴۰ میلیون و ۰۷۱ هزارو ۲۸۲ دلار کالا به وزن ۵ میلیون و ۳۴۵ هزارو ۹۷۹ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۴۶ درصد افزایش و از حیث وزن ۳۲ درصد رشد داشته است .

به گزارش کرمانشاه آنلاین، خلیل حیدری گفت: ۱میلیاردو ۵۴۸ میلیون و ۵۶۹ هزارو ۶۰۳ دلار با وزن ۳ میلیون و ۶۵۰ هزارو ۴۱۷ تن از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۸۶ درصد و از حیث وزن ۵۸ درصد افزایش داشته است .
وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۱ میلیاردو ۹۱ میلیون و ۵۰۱ هزارو ۶۷۹ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۶۹۵ هزارو ۵۶۱ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند . که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۶ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۴ درصد رشد داشته است .
مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی ،گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهرسرکه یخ نزده
،نایلون پلاستیکی رولی، انواع کاشی دیواری، پیازوموسیر، کیسه نایلونی ، رول نایلونی بصورت یک لایه چاپ شده ،مصنوعات پلاستیکی شامل انواع ورقه و پالت ،خیاروخیارترشی تازه یا سردکرده،کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰فوت مکعب در دقیقه،گرانول پلی اتیلن عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: خلیل حیدری مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ از گمرکات استان کرمانشاه را ۷۹۵ نوع کالا عنوان نمود و افزود در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۸ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |