شما اینجا هستید
اجتماعی » گازرسانی به ۵ روستای شهرستان دالاهو افتتاح شد

گازرسانی به پنج روستای بخش مرکزی شهرستان دالاهو استان کرمانشاه با حضور وزیر دادگستری و استاندار کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند در آئین افتتاحیه گازرسانی به ۵ روستای بخش مرکزی شهرستان دالاهو اظهار داشت: روند گازرسانی به استان در دولت تدبیر و امید، مطلوب بوده است بطوریکه ۲۵۰ میلیارد تومان در حوزه گازرسانی در استان کرمانشاه سرمایه گذاری شده است.

وی همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بازسازی مناطق زلزله بیان داشت: تاکنون بازسازی۶۱ هزار واحد مسکونی و ساخت ۲۵ هزار واحد تخریبی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به اتمام رسیده است.

وی گفت: در زلزله سال گذشته ۱۰۴ هزار واحد مسکونی استان دچار آسیب شد، که در این زلزله ۶۷ هزار واحد مسکونی استان دچار خسارت شد که از این تعداد مالکین ۶۴ هزار واحد تشکبل پرونده شد و تاکنون نیز مرمت ۶۱ هزار واحد به پایان رسیده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه همچنین بر اثر این زلزله ۳۷ هزار واحد مسکونی استان تخریب شد که تاکنون بازسازی ۲۵ هزار واحد آن به اتمام رسیده، افزود:  طبق برنامه، بازسازی واحدهای روستایی که اکنون میانگین پیشرفت ۹۲ درصدی دارند تا خرداد سال آینده و واحدهای شهری که میانگین پیشرفت ۶۰ تا ۷۰ درصدی دارند، تا پایان سال آینده به اتمام می رسد.

وی گفت: این زلزله پنج هزار میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرد که برای جبران این خسارت ها بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

بازوند با اشاره به امهال وام‌ها زلزله زدگان تا سقف ۵۰ میلیون تومان  گفت: بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وام دریافتی زلزله‌زدگان به مدت ۲ سال امهال شده است

شایان ذکر است برای اجرای طرح گازرسانی به پنج روستای شهرستان دالاهو حدود سه میلیارد تومان هزینه شده است.

با حضور وزیر دادگستری و استاندار کرمانشاه پنج مدرسه خیرساز در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید

همچنین با حضور حضور سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری و مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه پنج مدرسه خیرساز در روستای سید محمد زرده در شهرستان دالاهو به بهره‌برداری رسید.

این مدرسه‌ها شامل ۲ مدرسه ۲ کلاسه در روستای سید محمد زرده و سه مدرسه در روستاهای «ده ‌کهنه، سرتنگ و آسیاب موسی» است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |