شما اینجا هستید
اجتماعی » نیروهای مسلح استان معنای واقعی سینه ستبری کرمانشاه بوده اند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه به همت نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و مرزبانی استان شاهد آرامش منطقه بوده ایم تاکید کرد:نیروهای مسلح استان معنابخش سینه ستبری کرمانشاه بوده اند.

به گزارش کرمانشاه آنلاین،  محمدابراهیم الهی تبار در گردهمایی روحانیون عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح استان اظهار داشت: علیرغم مرز ۳۷۱کیلومتری و ناآرامی های نظامی و عقیدتی در آنسو، نیروهای مسلح،امنیتی و انتظامی استان بخوبی توانسته اند در قالب قرارگاه ها و یگان ها، اشرافیت اطلاعاتی در منطقه داشته و هر گونه تعرض و حرکت علیه منافع ملی را در منطقه خفه کنند.

وی افزود: تامین امنیت در استان کرمانشاه فقط مختص به منطقه نیست بلکه تمامی ایران از آن بهرمند شده اند.علیرغم همه شرایطی که استان دارد، بر اساس گزارشات شورای تامین توانسته ایم امنیت بهتری تامین کنیم و جرائم کمتری داشته باشیم.در بسیاری از جرائم در رده های آخر کشور قرار داریم.

الهی تبار گفت: یکی از مصداقهای درخشان عملکرد نیروهای مسلح در زلزله سال گذشته استان بود که عملکرد بی سابقه ای رقم خورد. در کمتر از ۱۲ساعت عملیات امداد و نجات پایان بافت و ظرف ۷۲ ساعت نزدیک به ۸ هزار نفر مصدوم از طریق اورژانس هوایی و زمینی به خارج از منطقه منتقل شدند. با پیام رهبری انقلاب و فراخوان همه حاکمیت نیروهای مسلح جانانه حضور پیدا کردند. با میزان ترددی که مقامات مسئول کشور از زمان زلزله در استان داشته اند عملکرد رضایت بخشی شاهد بودیم. اعتبار ۱۱ هزار میلیاردی دولت به بازسازی مناطق، ساخت ۲۷ هزار واحد مسکونی، ترمیم ۶۰ هزار واحد و کنترل مسائل بهداشتی و آسیب های روحی وروانی از جمله اقداماتی بود که در زلزله صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بیان کرد: امسال شاهد رقم خوردن روز بزرگی در ۲۲ بهمن بودیم و مردم بار دیگر صلابت و ایستادگی خود را به رخ جهانیان کشیدند. پیام این حضور انسجام از درون و مقاومت در بیرون بود.

وی افزود: آمریکا و دشمنان این ملت، کار را در سه جبهه علیه ما آغاز کردند که جنگ اقتصادی، جنگ روانی و پائین آوردن تاب آوری مردم را با شدت دنیال کرده است. این راهبرد پس از حملات ۱۱ سپتامبر و هدف قرار گرفتن ایران آغاز شد تا سرنوشتی مانند عراق و افغانستان برای آن پدید بیاورند و با جنگ اقتصادی و روانی به عنوان منجی وارد شوند.

الهی تبار بیان کرد: قبل از انعقاد برجام در پی اجرای این راهبرد با صفرکردن صادرات نفت ایران بر آمدند اما با ورود دیپلماتهای ما به مذاکره و رقم خوردن برجام، بهانه از آنها گرفته شد و ایران از فصل ۷ شورای امنیت خارج شد. اما دشمن دست بردار نیست و این بود که ترامپ برجام را با این گفته که کلاه سرشان رفته لغو کرد. سپس با تحریم ها جنگ اقتصادی را آغاز کردند و از طرف دیگر در جنگ روانی خود، وعده های تابستان داغ را دادند و تعیین روزشمار برای آغاز تحریم ها کردند سپس اول ژانویه را موعد اعلام کردند و بعد هم گفتند که مردم طعم ۴۰ سالگی انقلاب خود را نخواهند چشید. اما قدرت ایمان مردم نگذاشت که این اتفاقات رقم بخورد.

الهی تبار گفت: قدرت ایمان مردم، رهبری داهیانه و حضور مردم امنیت پایداری در کشور رقم خورده است. پایه امنیت پایدار مردم اند.البته در اقتصاد نیز باید به پایداری برسیم. امروز تهدید کننده ما همین سه جریان جنگ اقتصادی، روانی و ایجاد ناآرامی است. راه حل جنگ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است و برای مقابله با جنگ روانی نیز افزایش شناخت و حضور موثر را می طلبد و برای مقابله با آشوب ها و ناآرامی ها نیز تدبیر لازم است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: در چهل سالگی انقلاب مفتخریم که رتبه پانزدهم دنیا در تولید علم دست پیدا کرده ایم. جزو ۱۳ کشور نخست دنیا در قدرت نظامی هستیم و اگر روزی رژیم صهیونیستی طرح نیل تا فرات را مطرح می کرد امروز در کنار مرزهای خود با ما قرار گرفته است. در شاخص توسعه انسانی از رتبه ۱۱۱ ابتدای انقلاب به ۶۰ در دنیا رسیده ایم. این ارتقای ۴۶ رتبه ای نشان دهنده رشد بهداشت و درمان، آموزش و خدمات روستایی بوده است.

وی افزود: سبک زندگی تغییر کرده و در عصر انفجار اطلاعات ضروری است که خود و جوانان را به آگاهی مسلح کنیم. شرایط امروز تغییر یافته و نیاز است که قدرت ایمان و معنویت جوانان تقویت شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |