سرپرست کارگاه تصفیه‌خانه آب کرمانشاه گفت: این تصفیه‌خانه شهید نظری آب شرب ۵۰ درصد از جمعیت یک میلیون نفری شهر کرمانشاه را تامین می‌کند.

به گزارش  کرمانشاه آنلاین،  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه به منظور آشنایی با فرایند مراحل تصفیه‌ آب از مجهزترین تصفیه‌خانه آب کرمانشاه اقدام به برگزاری بازدیدهایی برای اصحاب رسانه کرده است که حضور خبرنگاران (خانم) پیش از ظهر امروز در این تصفیه‌خانه نیز در این راستا انجام شد.

 سرپرست کارگاه تصفیه‌خانه آب کرمانشاه در حاشیه این مراسم در جمع اصحاب رسانه، آب‌ها را به ۲ صورت آب سطحی و آب زیرزمینی توصیف کرد و اظهار داشت: فرایندهای فیزیکی و شیمیایی که بر روی آب انجام می‌شود را تصفیه آب می‌نامند.

میثم باباجانی افزود: حوضچه‌های این تصفیه‌خانه دارای ۴٫۵متر عمق مفید و دیواره‌ها ۴ متر است، که در اینجا نخستین مرحله(ته‌نشینی) انجام می‌شود و در مرحله بعد آب به سمت توری آشغال هدایت می‌شود و از این مسیر به سمت برج اختلات می‌رود.
سرپرست کارگاه تصفیه آب کرمانشاه گفت: این حوضچه‌ها ۵۷۰ مترمکعب ظرفیت دارد و هر۶ ماه یک‌بار خالی شده شستشو، کلرزنی و گندزدایی می‌شود که قدرت گندزدایی‌ ده‌ها برابر کلرزنی است. که یک تصفیه‌خانه کوچک هم در سراب قنبر فعال است که کار گندزدایی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به کار فیلترها، افزود: در کف حوضچه‌ها ۱۵ سانتی‌متر شن درست و در بالای آن ۶۵ سانتی‌متر شن ریز گذاشته شده، که آب بعد از عبور از شن‌ها از فیلترها عبور می‌کند، که در شرایط مساعد فیلترها هر ۲۴ساعت یک‌بار شسته می‌شود و در مواقع کدورت آب فیلترها حدود ۶ ساعت یک‌بار شستشو داده می‌شود و زمان شستشو هم طولانی‌تر است.

باباجانی افزود: فیلتر شستشو آب را وارد مدار می‌کند، آب وارد مخزن شده و هوادهی برای حذف گازهای داخل آب انجام شده، آب وارد مخزن می‌شود و بعد از مراحل گندزدایی، آب به سمت منازل مشترکان روانه می‌شود.

سرپرست کارگاه تصفیه آب کرمانشاه، منابع تغذیه این تصفیه‌خانه را آب سد گاوشان، چشمه‌های آب طاق‌بستان و ۲۲ حلقه چاه عمیق منطقه ده‌پهن عنوان و بیان کرد: تصفیه‌خانه شهید نظری آب شرب ۵۰ درصد از جمعیت یک‌میلیون نفری شهر کرمانشاه (از خط آزادی تا جنوب شهر کرمانشاه) را تامین می‌کند.

منبع : فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |