معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: با جدیت به دنبال تحکیم بیشتر بنیان خانواده ها هستیم.

به گزارش کرمانشاه آنلاین؛ معصومه ابتکار در نشست تشکل های غیردولتی استان ” حول محور گفتگوی ملی خانواده و بین نسلی” که با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد، افزود: مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه از پرتلاش ترین و موفق ترین استانداران دولت تدبیر و امید هستند که باید از تلاش های ایشان در استان کرمانشاه تقدیر و تشکر کنیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای طرح تاب آوری اجتمای در کشور،  استان کرمانشاه را استانی موفق در این زمینه اعلام کرد و بیان داشت: این طرح از جمله طرح هایی است که امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت یازدهم آن را تهیه و اجرایی کرد و هم اکنون این طرح با جدیت خوبی در کشور در حال اجرا است و استان کرمانشاه نیز با تلاش مدیران ارشدخوبی این طرح را با قدرت و قوت خوبی به پیش می برد.

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده خاطرنشان ساخت: همچنین طرح مهم دیگری را که در امور زنان ریاست جمهوری تهیه کرده ایم طرح ملی گفتگوی ملی خانواده است که این طرح با همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران تهیه شده و یکی از ماموریت های این طرح موضوع تحکیم بنیان خانواده است.

وی بیان داشت: این طرح به ارائه آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج می پردازد و علاوه بر آن توان افزایی اقتصادی زنان را هم دنبال و پیگیری می کند.

ابتکار گفت: باید تلاش کنیم که روابط عاطفی بین خانواده ها بیشتر شود زیرا این موضوع به کاهش خشونت و چالش های اجتماعی در کشور تبدیل می شود.

وی افزود: امروز طی مطالعاتی که در جهان انجام شده خانواده کارکرد خودش را از دست داده و تنهایی در بسیاری از کشورها رواج پیدا کرده که این موضوع منجر به فروپاشی خانواده ها می گردد اما در کشوربا توجه به  تعالیم ارزشمند دینی باید تلاش کنیم که بنیان خانواده در کشور روز به روز تحکیم تر گردد.

وی گفت: خانواده موضوع ملی است و باید در راستای تقویت این موضوع بسیار مهم گام برداریم و و با استفاده از نظران کارشناسان و صاحب نظران به دنبال تحکیم بیشتر خانواده ها باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |