رییس پلیس فتا استان کرمانشاه:شهروندان باید مراقب کلاهبرداری با استفاده از دستگاه اسکیمر و کپی شدن کارت‌های اعتباری توسط کلاهبرداران به منظور خالی کردن حساب بانکی باشند، تاکنون ۳۵ نفر به پلیس فتا مراجعه کردند.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، سرهنگ علی کریمی درباره اسکمینگ و کپی شدن کارت‌های بانکی توسط کلاهبرداران، افزود: کلاهبرداران در قالب فروشندگان و به صورت حرفه‌ای و با استفاده از دستگاه اسکیمر به عنوان دستگاهی برای کپی کردن کارت‌های بانکی همشریان کرمانشاهی استفاده می‌کنند؛
در همین راستا تعداد حدود ۳۵ نفر به پلیس فتا استان مبنی بر کسر مبالغی از حساب بانکی توسط افراد ناشناس مراجعه نموده که با توجه به تعطیلی مراکز، اقدامات اولیه جهت تشکیل پرونده و دستگیری مجرمین اغاز شده است.
رییس پلیس فتا کرمانشاه ادامه داد: کلاهبرداران با ترفندهایی کارت بانکی را از مردم دریافت می‌کنند و سپس با بهانه کشیدن کارت در محلی دور از چشم خریدار، دستگاه اسکیمر را در کنار کارتخوان اصلی قرار می‌دادند و کارت را یک بار بر روی اسکیمر برای کپی شدن کارت و بار دیگر بر روی دستگاه کارتخوان به منظور انجام تراکنش می‌کشیدند. در عین حال کلاهبرداران با دریافت رمز و یادداشت کردن رمز کارت خریدار، کارت اعتباری جدیدی از روی همان کارت کپی می‌کنند و سپس نسبت به خالی کردن حساب بانکی مالباختگان اقدام می‌کنند .

سرهنگ کریمی با اشاره به اعتماد بیش از حد مردم به فروشندگان در زمینه استفاده از کارت اعتباری، اظهار داشت: به منظور افزایش امنیت در زمینه استفاده از کارت‌های بانکی و خدمات بانکی باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتری انجام شود و مردم نیز نباید برای پرداخت اعتماد بیش از حد به فروشندگان داشته باشند؛ از شهروندان درخواست می‌شود برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از فروشندگان درخواست کنند تا خودشان عملیات پرداخت را انجام دهند یا شخصا رمز کارت اعتباری خود را وارد کنند .

وی تاکید کرد: پلیس فتا استان تمام توان خود را جهت شناسایی کپی کنندگان کارت‌های بانکی با استفاده از دستگاه اسکیمر انجام خواهد داد ک مال باختگان مطمئن باشند مجرمین به زودی دستگیر خواهند شد.
این مقام ارشد انتظامس در پایان گفت: مالباختگانی که تاکنون به پلیس فتا مراجعه نکرده اند فردا صبح به پلیس فتا مراجعه نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |