استاندار کرمانشاه گفت: محرومیت زدایی یکی از دستآوردهای بزرگ انقلاب است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین؛ مهندس هوشنگ بازوند امروز شنبه ۱۳ آبان ماه در نشست رسانه ای به مناسبت دهه فجر که با حضور خبرنگاران برگزار شد؛ اظهار داشت: از تمامی رسانه های مکتوب و مجازی استان که با دلسوزی و حساسیت قابل تقدیر، اخبار استان را در حوزه های مختلف منتشر می کنند؛ به شکل ویژه تشکر می کنیم.

وی بیان داشت: طی این ۴۰ ساله کشور با فشارها و تهدیدهای بسیار زیادی در قالب جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی از طرف دشمنان و به ویژه آمریکا روبرو بوده است.

مهندس بازوند تصریح کرد: طی این ۴۰ سال همیشه دشمنان بر طبل ناامیدی کوبیده اند ولی دستاوردهای انقلاب آنچنان گسترده بوده که امروز همه به این اقدامات افتخار می کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از عظیم‌ترین دست آوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال اخیر در حوزه زیرساخت ها بوده است؛  گفت: ظرفیت نیروگاه های برق در پیش از انقلاب ۷ هزار مگاوات بوده است ولی امروز به ۸۰ هزار مگاوات رسیده است.

مهندس بازوند افزود: در پیش از انقلاب حتی یک مگاوات تولید برق اتمی نداشته ایم ولی اکنون به تولید هزار مگاوات برق از طریق نیروگاه های اتمی رسیده ایم. همچنین ۸۰ مگاوات برق از طریق سلول های خورشیدی تولید می شود که پیش از این سابقه ای نداشته است.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید برق از رتبه ۳۸ در دنیا به رتبه ۱۴ در دنیا رسیده ایم؛ ادامه داد: در ابتدای انقلاب تنها ۹ تا سد داشته ایم که اکنون به ۱۷۲ سد رسیده است و یک جهش بزرگ را در این حوزه داشته ایم.

مقام عالی استان افزود: حضور دائمی و باشکوه مردم در تمامی صحنه ها‌ یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است که هر ساله این حضور باشکوه تر می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: حضرت امام (ره) نگاهی ویژه به محرومیت زدایی داشتند و رهبر معظم انقلاب نیز در رسیدگی به محرومیت ها تاکید ویژه دارند.

وی بیان داشت: محرومیت زدایی یکی از دستآوردهای بزرگ انقلاب محسوب می شود و در مقایسه با دوران پیش از انقلاب پیشرفت های بسیار گسترده و خوبی داشته ایم.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: برخی افراد اگر اداره آمار نرخ بیکاری کرمانشاه را بالا اعلام کند؛ قبول می کنند ولی اگر این نرخ پایین بیاید آن را قبول نمی کنند!؟

وی همچنین گفت: بیانیه احزاب اصلاح طلب در مورد وضعیت استان عین دموکراسی است و مردم باید در مورد مسائل مطرح شده قضاوت کنند.

مهندس بازوند در خصوص اجرای عملیات اجرایی آزاده راه در استان افزود: عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه به حمیل با ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به زودی و با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می شود و این پروژه مهم از پلیس راه بیستون آغاز و در ادامه به حمیل متصل می شود

وی بیان داشت: توسعه آزادراه ها علاوه بر تسهیل در روند حمل و نقل استان، به کاهش تصادفات کمک می کند.

استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه شرایط تحریم، مدیران جهادی و تلاش گر می خواهد، افزود: مدیریت جهادی یعنی تسهیل گری در روند اداری و سرمایه گذاری و اشتغال زایی.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |