با تاکید استاندار کرمانشاه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تصمیماتی برای رفع مشکلات موجود در این مناطق و سرعت بخشیدن به روند بازسازی گرفته شد.

‌به گزارش کرمانشاه آنلاین ، هوشنگ بازوند در این نشست که عصر امروز برگزار شد، با تاکید بر سرعت بخشیدن به روند بازسازی این مناطق، گفت: تمام دستگاه‌ها باید کمک کنند بازسازی این مناطق با سرعت بیشتری انجام شده و مردم در منازل بازسازی شده خود ساکن شوند.

وی با بیان اینکه علاوه بر زلزله بزرگ آبان سال گذشته، در زلزله ۶.۴ ریشتری امسال نیز آسیب‌هایی به برخی واحدهای مسکونی رسیده که باید تا یک هفته آینده کار ارزیابی این واحدها به اتمام برسد، گفت: به تمام واحدهای آسیب دیده در این زلزله که تخریبی و یا تعمیری نوع یک تشخیص داده شوند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

بازوند با اشاره به رشد صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری‌های مناطق زلزله زده، گفت: در شهر سرپل ذهاب حدود هفت هزار واحد دارای پروانه تخریب شد، اما اکنون بیش از ۱۱ هزار پروانه صادر شده که نشان دهنده بازگشت امید در این مناطق است.

بازوند همچنین بر تسریع در تکمیل مدارس آسیب دیده مناطق زلزله زده استان تاکید کرد و گفت: مدیرکل نوسازی مدارس استان گزارشی را تا هفته آینده حاضر کند و لیست تمامی مدارس در حال ساخت و تعمیر و افتتاح را اعلام کند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |