استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت استاندارد در جامعه گفت: پایبندی به استاندارد باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای استاندارد استان کرمانشاه اظهار داشت: استاندارد یک موضوع مهم و با ارزش در کشور است و اگر به دنبال استقلال و اعتمادسازی و سلامت روحی روانی مردم هستیم، نیازمند تبدیل استاندارد به یک فرهنگ عمومی هستیم.
وی با بیان اینکه هرچند عملکرد استاندارد زیر ذره بین مردم است افکار عمومی توجه ویژه ای به استاندارد دارند، افزود: اگر استاندارد به وظایف خود به درستی عمل کند، در بحرانها و حوادث طبیعی بار هزینه ها بر دوش کشور، کاهش می یابد.
استاندار کرمانشاه با اشاره به زلزله سال گذشته استان بیان کرد: زلزله سال گذشته این موضوع را به وضوح نشان می‌دهد و اگر تنها ۶۵ درصد استاندارد را رعایت می کردیم نیمی از خسارت ها کاهش می یافت.
وی با بیان اینکه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در برخی ساختمان های تخریب شده به جای بتن، خاک و یونولیت ریخته بودند، تصریح کرد: این زلزله فرصت خوبی است که بتوانیم آیین نامه ۲۸۰۰ را ویرایش کنند.
بازوند با بیان اینکه در بیمارستان اسلام آبادغرب اختیاراتی که به محاسب داده شده بود منجر به تخریب این بیمارستان تازه ساز شد، گفت: زلزله ۶.۴ ریشتری امسال نیز به خوبی اهمیت رعایت استاندارد ها را نشان داد.
وی با تاکید بر لزوم رعایت استاندارد ها تصریح کرد: اگر امروز روی صادرات نظارت دقیقی داشته باشیم می توانیم بازار خوبی را در دست بگیریم چرا که در شرایط تحریم، مرز یک فرصت برای ما است اما زمانی این فرصت برای ما خوب است که کالاهای استاندارد را برای حفظ موقعیت خود در بازار مقابل صادر کنیم.
استاندار کرمانشاه تسهیل امور تولید و کنترل بازار برای توزیع کالاهای استاندارد را از دیگر وظایف استاندارد عنوان کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |