به گزارش کرمانشاه آنلاین،  علیرضا تخت شاهی مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه  در نشست خبری امروز که در سال جلسات ابن شرکت برگزار گردید، گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب  استانی، وظیفه ایجاد و بهره برداری تأسیسات مربوط به توزیع آب شهری و همچنین جمع آوری و انتقال و تصفیه فاضلاب در داخل محدوده قانونی شهر‌های هر استان را برعهده دارند.

وی گفت: بهره برداری از کل تأسیسات آب شرب اعم از تصفیه خانه ها، خطوط انتقال، منابع، سیستم‌های کنترل به عهده شرکت‌های آب و فاضلاب است همچنین اجرای طرح‌های تأمین و انتقال آب برحسب مورد و در صورت توانایی و درخواست شرکت‌های آب و فاضلاب از طریق وزارت نیرو به این شرکت‌ها تفویض می شود.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و تا کنون به ارائه خدمات ارزشمند در زمینه‌های یاد شده پرداخته است.

وی گفت: در سال ۱۳۷۲ تعداد کل شهر‌های تحت پوشش تأسیسات آب شهری استان ۱۶ شهر بود که این آمار در سال ۱۳۹۷  با ۸۷ درصد رشد به ۳۰ شهر رسیده است.

تخت شاهی افزود:تعداد کل مشترکین آب در استان در هنگام تأسیس شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه در سال ۱۳۷۲ حدود ۱۳۰ هزار و ۳۳۲ مشترک بود که این آمار در سال ۱۳۹۷ با ۱۹۹.۳ درصد رشد به ۳۹۰ هزار و ۱۴۸ مشترک رسیده است.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۷۲ تعداد چاه‌های در مدار بهره برداری ۹۳ حلقه بوده است که با ۱۱۹ درصد افزایش در سال ۱۳۹۷  به ۲۰۴ حلقه رسیده است.

تخت شاهی گفت:در سال ۱۳۷۲ حجم تولید آب در شهر‌های استان  ۹۶ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب بوده که در سال ۹۷ با  ۶۱ درصد رشد به ۱۵۴ میلیون و ۸۵۸ هزار مترمکعب در سال رسیده است.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۷۲ حجم فروش آب در شهر‌های استان  ۶۳ میلیون مترمکعب بوده که در سال ۹۷ با  ۵۶ درصد رشد به ۹۸ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۸۹۰ مترمکعب در سال رسیده است.

وی افزود:در سال ۱۳۷۲ طول خطوط انتقال و شبکه توزیع آب ۱۷۵۸ کیلومتر  بوده است که با ۱۰۳ درصد افزایش در سال ۱۳۹۷  به ۳ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۶۵۴ کیلومتر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد مخازن آب در دست بهره برداری با ۱۱ درصد رشد از ۸۵ باب در سال ۷۲  به ۹۴ باب در سال ۹۷ رسیده  گفت: حجم مخازن آب در دست بهره برداری با ۲۳۳ درصد رشد از ۹۱ میلیون و ۸۴۶ هزار متر مکعب در سال ۷۲  به ۳۰۶ میلیون و ۷۰ هزار متر مکعب در سال ۹۷ رسیده است.

تخت شاهی ادامه داد:تعداد ایستگاه‌های پمپاژ آب در دست بهره برداری با ۱۰۵ درصد رشد از ۱۹ ایستگاه در سال ۷۲  به ۳۹ ایستگاه د. در سال ۹۷ رسیده است.

وی گفت: ظرفیت در دست بهره برداری ایستگاه‌های پمپاژ آب با ۵۷ درصد رشد از ۳۶۹ هزار و و ۵۵۰ متر مکعب در شبانه روز در سال ۷۲  به ۵۸۳ هزار و ۵۰۰  متر مکعب در شبانه روز در سال ۹۷ رسیده است.

تخت شاهی گفت:تعداد تصفیه خانه‌های آب با ۳۰۰ درصد رشد از یک واحد در سال ۷۲  به ۴ واحد در سال ۹۷ رسیده  و تعداد آزمایشگاه‌های آب با ۷۰۰ درصد رشد از یک واحد در سال ۷۲  به ۸ واحد در سال ۹۷ رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش فاضلاب گفت: در سال ۱۳۷۲ هیچ شهری در سطح استان دارای  انشعاب فاضلاب نبوده است در سال ۱۳۹۷ تعداد شهر‌های دارای انشعاب فاضلاب به ۲۷ شهر رسید.

وی افزود:در سال ۱۳۷۲ تعداد ۰ مشترک فاضلاب در سطح استان بوده است  این آمار در سال ۱۳۹۷ به ۳۵۱ هزار و ۳۵۷ مشترک رسیده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۲ طول خطوط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب ۰ کیلومتر  بوده است و در سال ۱۳۹۷  به ۲ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۶۱۷ متر رسیده است.

تخت شاهی گفت:در بدو تأسیس شرکت آبفا کرمانشاه، تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطح استان  ۰ واحد بوده است و این آمار در سال ۹۷ به ۸ واحد در سطح استان رسیده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |