شما اینجا هستید
اجتماعی » ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استان اختصاص یافت

به گزارش کرمانشاه آنلاین،  هوشنگ بازوند در این جلسه، توسعه تکنولوژی و هوشمندسازی در مدارس استان را یک ضرورت مهم عنوان کرد و بیان داشت: اولویت اول ما در بخش آموزشی حرکت در مسیر هوشمندسازی مدارس استان با هدف انتقال بهتر مفاهیم و مباحث علمی به دانش آموزان است.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر آموزش و پرورش به آموزش های لازم در ساختار آموزشی این بخش شد و گفت: با توسعه تکنولوژی و هوشمندسازی در مدارس باید به توسعه آموزش ها جهت بهره گیری بیشتر این تجهیزات نیز اهتمام داشت.

مهندس بازوند در بخش دیگری از سخنان خود  توجه بیشتر به مباحث نرم افزاری در آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در آموزش و پرورش استان بیشتر مباحث به سخت افزاری اختصاص پیدا می کند در حالیکه با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و اقداماتی که با توسعه فضای مجازی در جریان است باید بیشتر به مباحث نرم افزاری توجه کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به توطئه دشمنان برای تغییر نوع فرهنگ و گرایش مردم به ویژه جوانان گفت: آموزش و پرورش باید با ارائه برنامه های جدید و مدون به دنبال مقابله با این تهاجمات باشد زیرا در شبکه های مجازی پمپاژهای زیادی با برنامه ها و مدل غیر از فرهنگ ایرانی مانند نگهداری بعضی حیوانات برای جوانان صورت می گیرد.

مهندس بازوند تصریح کرد: در مباحث آموزشی کمتر به این مسائل پرداخته می شود در حالیکه این مسائل بسیار مهمتر از مباحث سخت افزاری است لذا اداره کل آموزش و پروزش استان موظف است که برنامه های خود را در راستای مقابله جدی با تهاجمات فرهنگی در جلسه بعد برای اجرا در سال ۱۳۹۸ ارائه کند.

وی در ادامه با اشاره به بازدید چند مدت گذشته از مدارس ساخته شده در یکی از روستاهای استان گفت: در چند مدت از یکی از روستاهای استان به صورت سرزده بازدید کردم که در این روستا مدرسه جدید ساخته شده بود اما دانش آموزان در استفاده از آن بی بهره بودند که پس از پیگیری های لازم مورد استفاده دانش آموزان قرار گرفت لذا اداره آموزش و پرورش با همکاری اداره نوسازی باید سریعاً نسبت به تسریع در تجهیزات و در اختیار گذاشتن این گونه مدارس اقدام کنند و توجهیی برای عدم به موقع آنها وجود ندارد.

در این جلسه با تاکید استاندار کرمانشاه ۴ میلیارد تومان برای توسعه هوشمندسازی مدارس استان اختصاص یافت که مقرر شد که ۲ میلیارد تومان آن از طریق اعتبارات استانی، یک میلیارد تومان اعتبارات ملی و یک میلیارد تومان هم سایر اعتبارات تامین شود.

در این جلسه همچنین برای ساخت ۲۷ سالن ورزشی پسرانه و ۲۷ سالن ورزشی دخترانه نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |