شما اینجا هستید
اقتصادی » دستگاه ها موظف به تسهیل در روند سرمایه گذاری هستند

 

استاندار کرمانشاه گفت: توسعه با وجود مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی که خود توسعه یافته هستند، محقق می شود.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ، مهندس هوشنگ بازوند در چهاردهمین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان که امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد،اظهار داشت: این مدیران و کارشناسان توسعه یافته هستند که منجر به توسعه و پیشرفت در یک جامعه می شوند.

وی با تاکید بر اتخاذ تصمیمات و  تدابیر جدید جهت سهولت در امر سرمایه گذاری استان بیان داشت: توسعه حتماً باید توسط بخش خصوصی ایجاد شود و در جامعه ای که دارای مدیران توسعه یافته ای است مسیر را برای امر سرمایه گذاری در جامعه فراهم می سازند که همین امر منجر به رشد و افزایش سرمایه گذاری می گردد.

مقام عالی استان بر کوتاه شدن مسیر سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: جلسه ستاد سرمایه گذاری به این معنا است که برای تسریع و سهولت در امر سرمایه گذاری تمام مدیران تلاش و اهتمام ویژه داشته باشند و شرایطی ایجاد شود که در همان لحظه اول مجوزهای لازم برای اجرای پروژه ها توسط بخش خصوصی صادر گردد نه اینکه بخش خصوصی  در سیستم های اداری با مانع مواجه شود.

با اجرای بیمارستان ویانا ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه به استان وارد می شود

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به انجام اقدامات و برنامه ریزی های شکل گرفته برای احداث بیمارستان در کرمانشاه توسط بخش خصوصی، اظهار داشت: بیمارستان ویانا که قرار است توسط بخش خصوصی در استان اجرایی شود دارای ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که منجر به تحول در حوزه درمان و بهداشت و دیگر حوزه ها در استان خواهد شد.

مهندس بازوند بر تسریع جهت اجرای این بیمارستان توسط دستگاه های اجرایی ذیربط تاکید کرد.

اتاق بازرگانی هر چه سریعتر تکیلف تلی کابین کرمانشاه را مشخص کند

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده برای اجرای تلی کابین کرمانشاه توسط بخش خصوصی گفت: بهتر است که اجرای این پروژه توسط بخش خصوصی انجام شود و ما در استان به دنبال این موضوع بودیم اما اتاق بازرگانی کرمانشاه حدود ۴ ماه است که صحبت از همکاری بخش خصوصی جهت اجرای این پروژه می کند ولی در عمل هنوز کاری انجام نشده است.

وی با بیان اینکه یک فرصت ۴ ماهه برای اجرای این پروژه توسط بخش خصوصی هدر رفته است، گفت: اتاق بازرگانی موظف است که هر چه سریعتر تکلیف این پروژه را جهت اجرای آن توسط بخش خصوصی مشخص کند زیرا زمانی برای از دست دادن نداریم و اگر اقدامات با بخش خصوصی به نتیجه نرسد از شهرداری کرمانشاه خواهیم خواست که مقدمات اجرای این طرح را سریعاً فراهم سازد.

تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب همایش ملی کرمانشاه اندیشیده شود

استاندار کرمانشاه همچنین به برگزاری همایش ملی کرمانشاه با هدف معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان در تاریخ ۲۹ آبان ماه سالجاری در تهران اشاره کرد و گفت: درست است که این تاریخ جهت برگزاری همایش ملی کرمانشاه تعیین شده است اما اگر لازم است که این همایش با دستاورد بهتری همراه باشد هیچ اشکالی ندارد که تاریخ آن تغییر کند.

مهندس بازوند بیان داشت: ما در این همایش به دنبال معرفی توانمندی ها، مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان برای سرمایه گذاران هستیم و در این همایش تمامی مدیران عامل بانک ها در تهران حضور پیدا خواهند کرد که هر کدام این بانک ها دارای هلدینگ های مختلف برای سرمایه گذاری هستند لذا باید تمهیدات لازم جهت برگزاری هر چه بیشتر این همایش اندیشیده شود.

وی خواستار دعوت از افراد سرمایه گذار در بخش خصوصی برای سخنرانی در این همایش شد و گفت: سرمایه گذار و فردی که در استان اقدام به سرمایه گذاری کرده بهتر  می تواند به تشریح فرصت ها و مزیت های موجود در استان برای امر سرمایه گذاری در استان بپردازد لذا کارها و اقدامات باید همراه با خلاقیت و ابتکار به منظور رسیدن به اهداف پیش بینی شده در برگزاری این همایش باشد

وی با بیان اینکه هیچ پول دولتی بابت برگزاری این همایش پرداخت نخواهد شد، گفت: تمام هزینه های مربوط به این همایش توسط بخش خصوصی پرداخت می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |