سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه ، از راه اندازی کانون هنرمندان رضوی در مجتمع شهید آوینی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، حسن موحد روز یکشنبه در گردهمایی خادمیاران رضوی که در محل مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز گردهم آمده ایم تا در مجلسی که با نام امام رضا (ع) متبرک شده تشکل هنرمندان رضوی را راه اندازی کنیم و خود را به خیمه این امام بزرگوار وصل کنیم.
موحد در خصوص وظایف این کانون ادامه داد: جذب، آموزش و سازماندهی هنرمندان رضوی به منظور انجام خدمت در عرصه هنر به نام و نیت امام هشتم (ع) از جمله مهم ترین وظایف این تشکل است.
وی تصریح کرد: امروز جنگ جدید استکبار و دشمنان ایران اسلامی به شکل آشکاری آغاز شده و اگر این دشمنی در گذشته به صورت پنهانی بود هم اکنون به شکل تهدید و تحریم نمود پیدا کرده است.
وی با تاکید براینکه تنها با پیروی از منشور جهادی رهبری و وحدت می توان از این وهله حساس عبور کرد، افزود: امروز موج عظیم رضوی در سراسر ایران به راه افتاده که کرمانشاه از این نعمت بزرگ بی بهره نمانده است.
وی اضافه کرد: علی بن موسی الرضا (ع) متعلق به همه است و کرمانشاهیان صاحب خیمه امام رضا (ع) شده اند.
این مسئول با بیان اینکه برای خادمیاری دیگر نیازی به صبر چندساله و یا پیمودن مسافت زیاد نیست، گفت: مشتاقان می توانند با مراجعه به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی به عنوان خادمیار تشرفی ثبت نام کنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه ادامه داد: از دهه کرامت سال گذشته تا امسال نزدیک به یک هزار داوطلب به عنوان خادمیار در استان ثبت نام کرده اند که از دهه کرامت امسال تا به امروز نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ خادمیار دیگر در این طرح عضو شده اند.
موحد از قرارگاه امدادی رضوی به عنوان یکی از فعالترین پایگاه ها در زلزله ۷٫۳ دهم ریشتری سرپل ذهاب یاد کرد و اظهار داشت: در این زلزله از سوی قرارگاه رضوی به میزان ۶۲۰ خودرو به مناطق آسیب دیده اعزام شد.

** هنرمندان با خلق آثار هنری پیام رسان نقش ائمه اطهار (ع) هستند
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز ، با تاکید براینکه رد پای معنوی هنرمندان در حرم مطهر رضوی به خوبی مشهود است، گفت: هنرمندان با خلق آثار هنری پیام رسان نقش ائمه اطهار (ع) به مردم هستند.
مظفر تیموری اظهار داشت: در آینده ای نزدیک شاهد حضور گسترده هنرمندان در تشکل هنرمندان رضوی خواهیم بود که شرح وظایف آن به متعاقبا اعلام می شود.
وی افزود: هسته اولیه این کانون، متشکل از هشت هنرمند است که تا سقف ۶۴ نفر و حتی فراتر نیز افزایش می یابد.
تیموری با تاکید براینکه امام رضا (ع) متعلق به همه جهانیان است، گفت: هنرمندان یکی از افرادی هستند که توانسته اند از طریق هنر بین مردم و ائمه اطهار (ع) ارتباط برقرار کنند چرا که به هنگام ورود به حرم مطهر رضوی کاشی کاری، آینه کاری و هنردست هنرمندان توانمند این مرز و بوم در مقابل دیدگان زوار قرار می گیرد.
تیموری ادامه داد: از سوی دیگر هنرمندانی که با قصه و تعزیه خوانی در معرض دید عموم قرار می گیرند می توانند به خوبی نقش و پیام این بزرگان دینی را به مردم برسانند.
تیموری اضافه کرد، همه ما بدهکار امام رضا (ع) هستیم و بارها ثابت شده هر زمان که با نیت خالص دست به دامان ایشان شده ایم با ناامیدی باز نگشته ایم.

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |