استاندار کرمانشاه گفت: سرعت و‌ حجم بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، نسبت به موارد مشابه بی نظیر بوده است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند در نشست با مجمع نمایندگان استان و رییس بنیاد مسکن کشور اظهار داشت: سه محور مورد تاکید مقام معظم رهبری برای ساماندهی زلزله زدگان عبارت بودند از مدیریت متمرکز، سرعت عمل و فرصت سازی برای کرمانشاه، که می‌توانیم بگوییم مسیر حرکت ما در بازسازی مناطق زلزله‌زده در راستای تحقق منویات معظم له بوده است.

وی بیان داشت: ۲۱ مصوبه هیئت دولت در کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه مجموعا ۵۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار را شامل میشود که تاکنون قریب به یک سوم آن پرداخت شده و مابقی نیز در روند تخصیص است.

وی ادامه داد: دستگاههای نظارتی روند تخصیص اعتبارات و مسائل مربوط به بازسازی مناطق زلزله‌زده و ازجمله امهال وامهای مردم را با دقت و حساسیت دنبال میکنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ۵۲۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی تاکنون برای مناطق زلزله زده تخصیص یافته است گفت: ۷۸ مدرسه در زلزله تخریب شده اند که ۵۹ مورد آنها تا مهرماه افتتاح شد و ۱۲۰ واحد آموزشی نیز با هزینه خیرین درحال انجام است که عملکردی درخشان محسوب می شود.

مهندس بازوند خاطرنشان ساخت: فضاهای بهداشتی و درمانی آسیب دیده با مشارکت پنجاه درصدی  دولت و خیرین در حال بازسازی است.

وی گفت: عملیات بازسازی بقعه حضرت احمدبن اسحاق «ع» با اعتبار تخصیص یافته ۵ میلیارد تومان توسط استانداری، ۵ میلیارد‌تومان اعتبار  اداره اوقاف و‌ مابقی توسط بنیاد مسکن کشور انجام میشود.

وی افزود: در زلزله آبان ماه ۲میلیارد و ۱۷۰ میلیون خسارت به حوزه های علمیه وارد شد که بخشی از آن پرداخت شده و‌مابقی آن نیز در حال پرداخت است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |