شما اینجا هستید
اجتماعی » سرعت و‌ حجم بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، نسبت به موارد مشابه بی نظیر بوده است

 

استاندار کرمانشاه گفت: سرعت و‌ حجم بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، نسبت به موارد مشابه بی نظیر بوده است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، هوشنگ بازوند در نشست با مجمع نمایندگان استان و رییس بنیاد مسکن کشور اظهار داشت: سه محور مورد تاکید مقام معظم رهبری برای ساماندهی زلزله زدگان عبارت بودند از مدیریت متمرکز، سرعت عمل و فرصت سازی برای کرمانشاه، که می‌توانیم بگوییم مسیر حرکت ما در بازسازی مناطق زلزله‌زده در راستای تحقق منویات معظم له بوده است.

وی بیان داشت: ۲۱ مصوبه هیئت دولت در کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه مجموعا ۵۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار را شامل میشود که تاکنون قریب به یک سوم آن پرداخت شده و مابقی نیز در روند تخصیص است.

وی ادامه داد: دستگاههای نظارتی روند تخصیص اعتبارات و مسائل مربوط به بازسازی مناطق زلزله‌زده و ازجمله امهال وامهای مردم را با دقت و حساسیت دنبال میکنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ۵۲۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی تاکنون برای مناطق زلزله زده تخصیص یافته است گفت: ۷۸ مدرسه در زلزله تخریب شده اند که ۵۹ مورد آنها تا مهرماه افتتاح شد و ۱۲۰ واحد آموزشی نیز با هزینه خیرین درحال انجام است که عملکردی درخشان محسوب می شود.

مهندس بازوند خاطرنشان ساخت: فضاهای بهداشتی و درمانی آسیب دیده با مشارکت پنجاه درصدی  دولت و خیرین در حال بازسازی است.

وی گفت: عملیات بازسازی بقعه حضرت احمدبن اسحاق «ع» با اعتبار تخصیص یافته ۵ میلیارد تومان توسط استانداری، ۵ میلیارد‌تومان اعتبار  اداره اوقاف و‌ مابقی توسط بنیاد مسکن کشور انجام میشود.

وی افزود: در زلزله آبان ماه ۲میلیارد و ۱۷۰ میلیون خسارت به حوزه های علمیه وارد شد که بخشی از آن پرداخت شده و‌مابقی آن نیز در حال پرداخت است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |