معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر اظهار داشت: کرمانشاه دارای پتانسیل های بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف است‌. برخورداری از بارش مناسب، اقلیم آب و هوایی مستعد، داشتن سدهای متعدد، خاک حاصلخیز، نیروی انسانی توانمند، دانشگاه های خوب و زیرساخت های مناسب، قابلیت ها ظرفیت های بی مانندی را به کرمانشاه بخشیده است.

هدایت حاتمی گفت: اگر در بهره گیری از این پتانسیل ها برای ایجاد یک اشتغال مولد و پایدار ناتوان هستیم، تقصیر آن متوجه مجموعه های مدیریتی در حوزه های مختلف، بخش خصوصی و دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه شرایط نامطلوب فعلی محصول افکار و برنامه ها و نسخه های موجود است و برای رسیدن به یک شرایط بهتر نیازمند بازنگری در نظام برنامه ریزی استان هستیم، بیان کرد: باید تلاش کنیم با کمک اندیشمندان و کارشناسان خبره، تغییرات راهگشایی در نگرش های ناکارآمد مدیریتی ایجاد کنیم. بی گمان این باز اندیشی ها و بازنگری ها نتایج بسیار مثبتی در پی خواهد داشت و به پویایی هر چه بیشتر حوزه اجرایی کمک خواهد کرد.

حاتمی افزود: برای تغییر در وضعیت موجود اقتصادی کرمانشاه نیازمند کار سخت، جسورانه و هوشمندانه هستیم و این واقعیت را بپذیریم که انجام کارهای بزرگ‌، مدیران جسور، شجاع و هوشمند می خواهد.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه برخورداری از فاکتور هوشمندی در مدیریت به اتخاذ راهکارهای درست و تحول آفرین کمک می کند خاطر نشان کرد قصد داریم با ایجاد یک نظام هوشمند کنترل پروژه ای در سطح استان به رصد مداوم پروژه ها و طرح های اقتصادی بپردازیم.

وی افزود: مهمترین اولویت مدیریت ارشد استان در حوزه توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد است که اینکار با همکاری کارآفرینان و مدیران جسور و هوشمند میسر است.

حاتمی گفت: برای تحول در عرصه اشتغال نیازمند پیشبرد امور در سه عرصه مهم بهبود فضای کسب و کار، حفظ ظرفیت تولید موجود و احیای واحدهای راکد و نیمه راکد و جذب سرمایه گذاری جدید هستیم.

وی گفت: یکی از راهبردها بهبود فضای کسب و کار است. فضای کسب و کار اتمسفری است که در آن زندگی می کنیم و با کوتاه کردن فرآیندها و شکل گیری دولت الکترونیک می توان در این شرایط تغییرات خوبی ایجاد کرد. موفقیت در این عرصه نیازمند همراهی حوزه های مختلف قضایی، امنیتی، انتظامی، رسانه ها، بخش خصوصی، مدیران دولتی و دیگر مجموعه ها است.

حاتمی افزود: راهبرد دیگر حفظ ظرفیت های فعلی تولید و جلوگیری از بیکار شدن افراد شاغل در این واحدها است. در روزهای اخیر نیز توانسته ایم مشکلات برخی از واحدهای تولیدی استان را حل کنیم. همچنین با جدیت به دنبال احیای واحد های نیمه فعال هستیم تا این واحدها نیز بتوانند با تمام ظرفیت به تولید بپردازند. علاوه بر این احیای واحدهای راکد را نیز به شکل ویژه دنبال می کنیم.

حاتمی با اشاره به اینکه طبق مصوبه ستاد تسهیل استان، قطع آب، برق و گاز واحدهای تولیدی تنها با مجوز این کارگروه میسر است و ادارات نمی توانند به صورت خودسر در این زمینه اقدام کنند گفت: استان از نظر تامین منابع تسهیلات ارزان قیمت مشکلی ندارد ولی این منابع تنها در اختیار طرح هایی قرار داده خواهد شد که از توجیه اقتصادی مناسب برخوردار باشند و به ایجاد ارزش افزوده بیشتر کمک کنند.

وی گفت: دولت به تنهایی قادر به برداشتن موانع موجود سر راه تولید کنندگان نیست و موفقیت در این عرصه نیازمند همدلی و همراهی همه مجموعه ها است.

حاتمی در پایان بیان کرد: جذب سرمایه های جدید سومی راهبرد مدیریت ارشد استان برای بهبود وضعیت اقتصادی است. بی گمان برای ایجاد ظرفیت های تازه اشتغال باید به سمت جذب کارآفرینان جدید برویم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |