همایش تبیین و گفتمان سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد .

به گزارش کرمانشاه آنلاین، فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: عزت و سربلندی کشور را همایش تبیین و گفتمان سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیدرکنار چالش‌های اقتصادی و اجتماعی قرار ندهیم.
ریحانی  با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، عاشورا را سرچشمه معرفت، عرفان و ایمان خواند و اظهار کرد: اساس دین و بستر دین ما براساس این فرهنگ عاشورایی است.
وی ادامه داد: تمام حوادث انقلاب از آغاز نهضت امام راحل (ره) تاکنون و ایستادن بر سکو‌های موفقیت براساس فرهنگ ناب عاشورایی بوده است.
فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه با بیان اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس نیز بر پایه این فرهنگ به پیروزی رسید، اعلام کرد: در هرچالشی که برای کشور بوجود آمده زمانی که به این فرهنگ تمسک جسته‌ایم، پیروز شده ایم.
وی عصبانیت دشمنان اسلام از ایران را به دلیل ترویج این فرهنگ در میان مردم و نترسیدن از تهدید‌ها و تحریم‌ها عنوان کرد و گفت: تا زمانی که بر پایه این اصول و ارزش‌ها حرکت کنیم، ملتی سربلند و موفق هستیم.
ریحانی به در پیش بودن جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی کشور ایران را از دره ذلت به قله قدرت و عزت رسانید.
وی یادآور شد: تاپیش از پیروزی انقلاب اسلامی کشوری بودیم که هویتی نداشت و اسلام آمریکایی و بی هویتی بر کشور حاکم بود، اما امروز با همه چالش‌ها و نارسایی‌هایی که داریم، درجایی هستیم که به آن افتخار می‌کنیم.
فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه با بیا اینکه ایران امروز یک ابرقدرت منطقه‌ای است، اضافه کرد: هادیان سیاسی و علاقمندان به نظام باید تلاش کنند تا دستاورد‌های انقلاب را برای نسل جدید بازگو کنند.
وی با تاکید براینکه نباید عزت کشور را با چالش‌های اقتصادی و اجتماعی موجود در کنار هم قرار دهیم، گفت: پرچمدار حق گویی بودن سخت است و اگر این دستاورد‌ها را بازگو، روشنگری و تبیین نکنیم، رسالت امام راحل (ره) و شهدا را به جا نیاورده ایم و به حق آن‌ها عمل نکرده ایم.
ریحانی برلزوم بصیرت افزایی انقلابی در جامعه تاکید کرد و افزود: امروز جهاد بصری و فکری پیچیده‌تر و اثرگذارتر از جنگ در خط مقدم است، چراکه در این جهاد با اندیشه‌ها و افکار سروکار داریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |