شما اینجا هستید
اقتصادی » حرکت بانک قرض الحسنه رسالت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است

عضو هیئت مدیره بانک قرض الحسنه رسالت در دیدار با استاندار کرمانشاه تاکید کرد: حرکت بانک قرض الحسنه رسالت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه رسالت، سلطانی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه رسالت و شهریار سعیدپور مدیریت استان با بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.
سلطانی در این دیدار با اشاره به حرکت بانک قرض الحسنه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال ابراز داشت: شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت شبکه ای است که با فراهم کردن بستر توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی در شهرهای کوچک و روستاها به روند حل مسائل اجتماعی مختلف همچون مهاجرت و بیکاری کمک می کند.
عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه رسالت تصریح کرد: الگوی شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت الگویی بومی بوده که به توسعه کسب و کارهای خانگی و خرد می پردازد.
وی در ادامه بیان داشت: الگوی شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت به معضلات شهری رسیدگی می کند و با تحولی در زمینه فعالیتهای اقتصادی در راستای ارتقای معیشت مردم گام برمیدارد.
سلطانی خاطرنشان کرد: هم اکنون در منطقه گلباف کرمان پنج کانون راه اندازی شده که شامل کانونهای کاروزندگی پوشاک ، مصنوعات چرمی، نان و شیرینی، مبل و فرش و قطعات الکترونیکی و گیاهان دارویی است، در کانونهای مردمی کاروزندگی محصولات مختلفی تولید شده که همگی بومی و در جهت احیای اقتصاد مقاومتی و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب است.
این مسئول ادامه داد: علاوه بر این کانونها سامانه آنلاینی در اختیار اعضا قرار گرفته تا بتوانند با قیمت مناسب و منصفانه محصولات تولیدی را تهیه و خریداری نمایند.
سلطانی در پایان گفت: فعالیت شبکه گلباف علاوه بر این منطقه در حال توسعه در استانهای مختلف از جمله منطقه زلزله زده سرپل ذهاب از توابع استان کرمانشاه می باشد.
سعیدپور مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه در ادامه به فعالیت و عملکرد این مجموعه در عرصه های مختلف اشاره کرد و ابراز داشت: بانک قرض الحسنه رسالت اولین بانک قرض الحسنه خصوصی در کشور است که به صورت تخصصی در راستای اشاعه سنت قرض الحسنه گام برمی دارد و با اعطای تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۲ درصد گره گشای مشکلات مردم استان است.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت یادآور شد: بانک قرض الحسنه رسالت ۴ روستا از توابع شهرستان سرپل ذهاب را به عنوان پایلوت انتخاب کرده تا با اعطای تسهیلات قرض الحسنه فرصتی جهت احیای بازار کار و اقتصاد منطقه سرپل ذهاب فراهم کرده و از مهاجرت مردم به شهرها جلوگیری کند.
وی در پایان بیان داشت: امید است بتوانیم با ایجاد چندین شغل پایدار علاوه بر ارتقای اقتصادی استان نقش موثری در اعتلای نام بزرگ جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.
بازوند استاندار کرمانشاه در پایان با تشکر از اقدامات سنجیده بانک قرض الحسنه رسالت گفت: بنده هم به نوبه خود با توجه به حرکتی که بانک قرض الحسنه رسالت در راستای ایجاد شغل و کاهش بیکاری در استان انجام می دهد از هیچ تلاش و حمایتی از این مجموعه دریغ نخواهم کرد.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه