شما اینجا هستید
فرهنگی » از برگزیدگان نخستین جایزه ادبی زنده یاد احمد عزیزی تقدیر شد

نخستین دوره جایزه ادبی کرمانشاه، یادبود اولین سالگرد زنده یاد احمد عزیزی با حضور شاعران بنام ملی و مسئولین استان کرمانشاه با همکاری اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی، موسسه فرهنگی و هنری آرمان ولایت زاگرس، بنیاد شعر ایران چهارشنبه ۱۶ اسفند در سالن وحدت کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش کرمانشاه انلاین، حجت الاسلام ابراهیم جعفری اظهار کرد: آثار و اندیشه های عزیزی در راستای تحکیم بن مایه های فرهنگی و انقلاب اسلامی بود.
وی با اشاره به جایگاه و تاریخ ادبیات ایران گفت: جامعه ایرانی همواره در طول تاریخ در هر دوره ای شعرای برجسته ای در دامن خود پرورش و تحویل داده است و بی شک احمد عزیزی یکی از این چهره های شاخص ادبی در دوره انقلاب اسلامی است.
جعفری در ادامه از شرکت کنندگان در این نشست خواست در راستای توسعه و پیشرفت کشور از ظرفیت غنی ادبیات و هنر برای تقویت زیرساخت ها و جریان سازی فرهنگی در جهت آرمان های انقلاب اسلامی استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با اشاره به عناوین و مفاهیم و مضامین شعرهای احمد عزیزی گفت: تحلیل ما از این آثار پر از عشق و توجه او به ستایش خالق هستی، زبیایی های طبیعت و مدح پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) است که به جامعه منتقل می کند.
وی همچنین با اشاره به ۹ سال بستری بودن احمد عزیزی در بیمارستان، از خواهر وی (زینب عزیزی) به خاطر مراقبت های شبانه روزی تقدیر و تجلیل کرد.
در این همایش از کتاب ‘شون میلکان’ احمد عزیزی که به زبان کردی نیز ترجمه شده رونمایی شد و چند تن از شعرای کشوری و استانی با خواندن شعر و بیان خاطره ای از عزیزی، یاد او را گرامی داشتند.
در این مراسم جایزه ادبی احمد عزیزی به “علی الفتی” در بخش شعر کردی، “منا کرمی” در بخش شعر فارسی، “فریبرز لرستانی” در حوزه داستان، “منصور یاقوتی” در حوزه داستان و ادبیات کودک و “سعدیه بابایی” در حوزه داستان کوتاه داده شد. “رضا جمشیدی” نیز در بخش شعر کردی شایسته تقدیر شد. همچنین از کتاب “شطح نویسی” نوشته حسن چراغ‌لو و کتاب “شون میلکان” احمد عزیزی که تجدید چاپ شده بود، رونمایی شد و تقدیر شد.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه