شما اینجا هستید
اجتماعی » چاله های سطح شهر کرمانشاه، مشکل همیشگی شهروندان

آسفات مناسب معابر و خیابان های شهری از مهمترین ویژگی هایی است که یک شهر را از سایر شهرها و حوزه های اطراف خود متمایز می سازد. یکی از مهمترین معضلاتی که سالهاست مردم شهر کرمانشاه با آن مواجه هستند، وجود چاله و چوله های خیابان ها و کوچه هاست که هر روز هم بر حجم آنها افزوده می شود.
ظاهرا وجود آن برای مسئولین شهری نیز جا افتاده و جز لاینفکی از چهره شهر ما شده است. خیلی از خیابان های شهر بجای سطحی صاف و یکدست، پستی و بلندی هایی دارند که علاوه بر مشکلاتی که برای رانندگان و شهروندان دارد، چهره شهر را نیز زشت جلوه می دهد.
کرمانشاه شهری است با چاله و چوله های فراوان از خیابان های اصلی گرفته تا کوچه پس کوچه های فرعی و حاشیه شهر پر است از چاله هایی که معلوم نیست شهرداری چه موقع می خواهد این چاله ها را درست کند؟! شهروندان در طول زندگی روزمره خود به طور مرتب با این چاله های متعدد در کوچه پس کوچه ها و حتی خیابان ها مواجه هستند.
بطوریکه در قسمتی از خیابان مقداری از آسفات کنده شده و یا کمی جلوتر از همان خیابان آنقدر آسفالت روی قسمتی از خیابان ریخته شده که شبیه دست اندازی بزرگ و بلند برای خودروها شده.
به هر حال چشم پوشی مسئولان امر از معضلات شهری بویژه آسفالت معابر شهری می تواند خسارات فراوانی برای مردم شهر بخصوص در روزهای بارانی که چاله ها پر از آب می شوند و تشخیص آن برای رانندگان و راکبان موتور سیکلت ها بسیار مشکل است به بار آورد.
این چاله ها شاید در روزها دردسر زیادی درست نکند اما شب هنگام و در زمان تاریکی باعث تصادف و یا خرابی خودرو ها شده و حتی برای عابران پیاده نیز ممکن است آسیب ها و صدماتی به همراه داشته باشد.
شهرداری همواره برای دریافت مالیات و عوارض شهرداری، عوارض خودرو و اینگونه جرائم دستی بر آتش دارد اما متاسفانه برای رسیدگی به وضعیت چاله و چوله های کوچه ها و خیابان های سطح شهر در مضیقه است.
امیدواریم مسئولان چاره و راهکاری اساسی برای حل این معضل و مشکل پایدار شهری در دست اجرا داشته باشند. در انتها باید این مطلب را اضافه نمایم که اگر به فکر مردم شهر خودمان نیستید حداقل با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی و ورود مهمانان به اینجا برای حفظ آبروی شهر تاریخی کرمانشاه هم که شده شهر را برای ورود گردشگران آماده کنیم.

محمد فرجی فعال رسانه ای

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه