شما اینجا هستید
اجتماعی » نامه ای سرگشاده از دکتر عباس منش خطاب به مهندس بازوند استاندار کرمانشاه

نامه ای سرگشاده از دکتر محمد آشنا عباس منش خطاب به جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه
باسلام و احترام،
موضوع: سهم مردم منطقه اورامانات و جوانان اهل سنت کرمانشاه از مدیریت کلان استان چیست؟
بدون مقدمه به اصل موضوع می پردازم و در راستای دستیابی به منشور ارزشمندحقوق شهروندی ابلاغی از سوی دکتر حسن روحانی مقام محترم ریاست جمهوری، جوانان و کارشناسان اوراماناتی و بعضا اهل سنت کرمانشاهی شاغل در ادارات کل، سازمان ها و ارگان های دولتی و نیمه دولتی کرمانشاه سال هاست از رنجی ناخواسته و قانونی نانوشته در استان گفته و نوشته اند، فقر مطالبات نداشته و هر آنچه که لازم بوده در راستای رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان و منطقه طی ۴۰ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد ، به رشته تحریر درآورده اند، اما گویا گوش شنوایی برای شنیدن حرف های جوانان نخبه و توانمند شهرستان های پاوه، جوانرود،روانسر،ثلاث باباجانی و اهل سنت ساکن در شهرهای کرمانشاه،سرپل ذهاب،قصرشیرین و… وجود ندارد.
سال هاست جوانان توانمند اوراماناتی و اهل سنت کرمانشاه در استان های دیگر از جمله تهران و سنندج و … در سطح کلان مدیریتی و … مشغول به خدمت بوده اما در استان خودشان کرمانشاه به آنها اجحاف شده وهنوز این اعتماد به نیروهای اوراماناتی ایجاد نشده و تقریبا در حد هیچ است.
جناب آقای استاندار آیا جوانان اوراماناتی از جوانان دیگر شهرهای استان و بعضا شهرهای همجوار که در کرمانشاه در سطوح بالای مدیریتی هستند ، ناتوان تر اند که تاکنون که ۴۰سال از انقلاب اسلامی گذشته است یک نفرحتی یک نفر در سطح کلان مدیریتی و مدیرکلی در استان کرمانشاه نداشته ایم؟
آیا کارشناسان اوراماناتی که در دوران دانش آموزی و کنکور و دانشگاه از سرآمدان و نخبگان بوده و پس از گذراندن هفت خوان استخدام جذب ادارات دولتی شده اند و از خود توانایی و احساس مسولیت مضاعف و وجدان کاری بالا نشان داده اند، نمی توانند در سطح کلان، میانه و پایه ای مدیریت استان کرمانشاه بهتر و بیشتر خدمت نموده و ادای وظیفه نمایند و استان کرمانشاه را گامی به جلو ببرند؟
چرا علیرغم جمعیت ۶۰۰هزارنفری اهل سنت کرمانشاه ۲میلیون نفری ، یک نفر از نخبه های اوراماناتی در سطح مدیرکل یک سازمان دولتی وجود ندارد؟
به نظر شما این اجحاف و تبعیض باعث عدم انگیزه و هدررفتن و کشتن استعداد و توانایی های جوانان و کارشناسان توانمند اوراماناتی نشده است؟آیا در بررسی ها و بازرسی های دوره ای خود به این امر مهم پی برده اید و آن را رصد و ریشه یابی نموده اید؟ هر ساله در هفته وحدت شعار همبستگی و وحدت سر می دهیم اما عملا برای اثبات برادری و برابری و عدالت محوری و همبستگی ایرانیان اقدامی انجام نمی گیرد.
آیا در ارزیابی ها و تعیین شاخص های انتخاب مدیران کل ادارات ، شایسته سالاری در گزینش مدیران میانی و پایه سازمان ها از طرف آنها را لحاظ می کنید؟ آیا می دانید که از همه پتانسیل بدنه کارشناسی سازمان خود بهره برده اند یا نه؟
آیا می دانید یکی از دلایل عدم رشدوتوسعه استان کرمانشاه در عدم به کارگیری نخبگان و نیروهای توانمند همه جای استان و عدم سهیم بودن همه اقوام و مذاهب و طوایف استان در بخش های گوناگون و سطوح مختلف مدیریتی است؟
آیا دلسرد کردن جوانان نخبه و کارشناسان توانمند اوراماناتی و اهل سنت کرمانشاه ، چشم انداز تاریکی را برای استان رقم نمی زند؟
چرا نباید مردم اورامانات از این حق مسلم شهروندی خود در استان بی بهره باشند و حقوق شهروندی آنها در دولت تدبیر و امید – که به حق امیدهایی در دل مردم و جوانان اورامانات زنده کرد – همچنان پایمال شده و نادیده گرفته شود؟
اگر تحقیق میدانی ساده ای انجام دهید درمی یابید که در ادارات کل استان پست های مدیریتی در قبضه و تصرف جوانان یک یا دو منطقه خاص است و به هر عنوان در استخدامی ها و جذب نیروهای جدید نقش اساسی دارند و از نیروهای چهار شهرستان اورامانات آنطور که بایسته وشایسته است در پست های مدیریتی استفاده نمی شود .
جناب آقای مهندس بازوند ما در راستای مطالبات خود و بر اساس قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی مصوب دولت تدبیر و امید پیگیر خواسته های خود هستیم و معتقدیم تا زمانی که جوانان توانمند منطقه اورامانات در سطوح کلان مدیریتی استان حضور جدی نداشته باشند، رشد و توسعه منطقه اورامانات و استان دور از انتظار است.
باور داریم حضور در سطوح مختلف مدیریتی استان این امکان را به مردم اورامانات می دهد تا با چانه زنی و لابی گری در تصویب بودجه و اعتبارات لازمه و نیز جذب و استخدام جوانان در نهادهای دولتی سهم منصفانه و عادلانه تری برای منطقه بگیریم و با برچیدن نگاه های تبعیض آمیز ، یاس و ناامیدی در منطقه رخت بربندد.
آیا جوانان اوراماناتی و اهل سنت کرمانشاه در سخت ترین شرایط در کنار دیگر مردم استان و کشور سربلندمان نبوده اند؟ آیا ما را فقط برای روزهای سخت و دفاع از حریم و سرزمین ایران اسلامی می خواهید؟آیا ما برای این مرزوبوم نجنگیده ایم و هزاران شهید و جانباز و اسیر و رزمنده نداده ایم؟ لازم به ذکراست بخشی از بدنه کارشناسی ادارات کل در شهرکرمانشاه را خانواده معظم شهدا و جامعه ایثارگری اورامانات تشکیل داده که آنها نیز نادیده گرفته شده و در سمت و جایگاهی که شایسته است، به کار گرفته نشده اند.
افکار نادرست از هرکسی و در هر نقطه ای از جهان که باشد ، پذیرفتنی نیست و ما انسان ها فطرتا از تبعیض ها و تقسیم کردن مردم به خودی و غیرخودی متنفریم . ما که مسلمانیم باید بیشتر به حق و عدالت باور و ایمان داشته باشیم و همانطور که در کتاب آسمانی قرآن کریم – که فصل الخطاب همه ما مسلمانان جهان است – بارها به عدم برتری نژاد و رنگ و پوست و قوم و قبیله ای اشاره نموده است، ما نیز باید از نژادپرستی و قوم گرایی و خودبزرگ بینی به دور باشیم و آن را مذموم بشماریم و کرامت و تقوا و اخلاق محوری و خدمت به خلق را رمز و معیار بزرگی انسان ها بدانیم.
جناب آقای استاندار آیا می دانید این تبعیض ها و اجحاف های آشکار زمینه و بستر تولید و رشد افکار خطرناک تری را به دنبال داشته و مثل آتشی زیرخاکستر به دنبال فرصتی برای شعله ور شدن است؟ پس نژاد و مذهب و رنگ و پوست و قوم وطایفه و زبان و گویش نباید در انتخاب مدیران و ارائه خدمات به مردم نقش داشته باشد.
نگاه ما فراملی و فرامذهبی است و در جای جای این سرزمین پهناور و رنگارنگ ایران اسلامی عزیز چون سربازی آماده خدمت هستیم. پس مطابق اصول قانون اساسی کشور این حق را برای خود قائل بوده و از شعار خسته ایم و در این زمینه از مدیریت استان گزارشی شفاف می خواهیم.
بیایید از خودمان شروع کنیم ، درد ما در همین استان ماست. تا زمانی که ما هم استانی ها نسبت به هم تبعیض آمیز برخورد کنیم و بین شهروندان استان فرق بگذاریم و در معادلات و تصمیم گیری هایمان شهروندان را به درجه یک و دو و سه تقسیم کنیم و خدمات را در استان عادلانه تقسیم نکنیم، نمی توانیم در پایتخت در سطح کلان و ملی حق استان را شفاف و درست و شایسته طلب کنیم و طبیعتا حق همه ی ما مردم استان کرمانشاه نیز نادیده گرفته می شود.
جناب آقای مهندس بازوند می توانید برای اجرای این امر مهم و خطیر و اصلاح این رویه ی غلط از مجموعه تحت اختیارتان در استانداری شروع کنید و در سطوح معاونین استاندار ، مدیران کل و مدیران میانی واحدهای مختلف اداری استانداری از نیروهای توانمند اوراماناتی و کارشناسان نخبه اهل سنت استفاده کنید تا تابوی ناصواب این قانون نانوشته بشکند و مردم اورامانات و جوانان آنها نیز خود را در سازندگی و آبادانی استان و منطقه و دیارخود سهیم بدانند و جانانه و خالصانه خدمت کرده و خود را بیگانه ندانند.
منتظر و چشم به راه اقدامات عملی شما استاندار فرهیخته و توانمند هستیم.
ما نیز مردمانیم …..
با بهترین آرزوها
محمدآشنا عباس منش – ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ – کرمانشاه
رونوشت:
– جناب آقای دکتر روحانی مقام محترم ریاست جمهوری جهت استحضار.
– امامان محترم جمعه و جماعات اهل سنت استان کرمانشاه جهت استحضار و صدور دستور بررسی مقتضی.
– نمایندگان محترم مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری جهت استحضار .
– جناب آقای مهندس احمد صفری رئیس محترم مجمع نمایندگان استان کرمانشاه جهت استحضار و صدور دستور بررسی مقتضی.
– جناب آقای دکتر شهاب نادری نماینده محترم مردم شریف اورامانات در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار ، پیگیری و صدور دستور بررسی مقتضی.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه