شما اینجا هستید
اجتماعی » ریزگردها ، سالهاست نفس شهرهای مرزی استان ما را به شماره انداخته است!

رییس مجمع نمایندگان استان در جلسه فوق العاده بررسی وضعیت ریزگردها به ریاست دکتر لاریجانی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد مطرح کرد: ریزگردها ، سالهاست نفس شهرهای مرزی استان ما را به شماره انداخته است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از روابط عمومی رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه؛ جلسه فوق العاده هیات رییسه مجلس و نمایندگان استانهای کرمانشاه ، خوزستان ایلام و همدان با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه ، وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و همچنین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برای یافتن راه حلی برای مشکل ریزگردها عصر روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه تشکیل گردید .

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: هر چند دستور کار این جلسه بررسی وضعیت بحرانی استان خوزستان در هفته های اخیر است اما ما نیز در کرمانشاه سالهاست که میزبان این مهمان ناخوانده هستیم و نفس مردم شهرستانهای قصرشیرین ، سرپلذهاب و گیلانغرب از وجود همیشگی ریزگردها به تنگ آمده است .

وی افزود: ما مخالف اختصاص بودجه برای بحران خوزستان نیستیم اما اگر قرار است اعتبارات ویژه ای برای مقابله با این معضل در نظر گرفته شود ، بدون شک استان کرمانشاه نیز باید در اولویت قرار بگیرد.

صفری خاطرنشان کرد: وزارتخانه های جهاد و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست با همراهی سازمان برنامه و بودجه باید با اقداماتی کوتاه مدت و میان مدت به کمک مردم استان کرمانشاه بشتابند از جمله با ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرهای درگیر بحران ، تقویت ایستگاه های پایش وضعیت جوی ، کاهش تعرفه آب و برق مناطق درگیر بحران ، شناسایی سریع کانون های شروع ریزگرد و مهار فوری آن از طریق مالچ پاشی ، ارائه راهکارهایی برای توسعه بخش کشاورزی و تغییر الگوی کشت و همچنین فراهم آوردن امکانات بهداشتی درمانی رایگان یا با کمترین هزینه برای افرادی که از این طریق بیمار گردیده اند .

لازم به ذکر است در این جلسه دکتر لاریجانی نیز در بیاناتی مبسوط با تایید اوضاع بحرانی برخی استانها به دلیل هجوم ریزگردها ، همکاری دولت و مجلس را برای اقدامات ضربتی جهت مقابله با این معضل خواستار و مورد تاکید قرار داد .

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه