شما اینجا هستید
اجتماعی » تشریح برنامه‌های «هفته سلامت مردان» در استان کرمانشاه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ضمن تشریح برنامه‌های «هفته سلامت مردان» در استان گفت: بسیاری از خطرات بهداشتی که سلامت مردان را تهدید می‌کند، قابل پیشگیری است.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، دکتر ابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه بسیاری از خطرات بهداشتی که سلامت مردان را تهدید می‌کند، قابل پیشگیری است گفت : مردان قادرند تنها با کمی تغییر در شیوه زندگی هم عمر طولانی‌تری داشته باشند و هم سالم‌تر زندگی کنند.

دکتر شکیبا افزود: پویش هفته ملی “سلامت مردان ایران”، همه ساله در هفته اول اسفندماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروههای مختلف جامعه در خصوص اولویتهای سلامت مردان برگزار می شود.

رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: به دلیل اهمیت و شیوع کم تحرکی در جامعه و تاثیر آن بر کلیه ابعاد سلامت افراد و نقش آن در افزایش بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها و عوامل خطر مهمی مانند چاقی و چاقی شکمی، فشارخون بالا، دیابت و سایر بیماری ها ومشکلات روانی اجتماعی و اسکلتی عضلانی به ویژه در مردان، ورزش و فعالیت بدنی به عنوان محور اصلی پویش سلامت ملی مردان در سال جاری انتخاب شده است.

دکتر شکیبا در ادامه با اشاره به اینکه ۳۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط در ۵ تا ۷ روز هفته برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماریها توصیه می شود، افزود: ورزش و فعالیت بدنی می تواند خطر حمله قلبی، مغزی، فشار خون بالا و افزایش کلسترل خون را به طور محسوس کاهش دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در ادامه به ارائه خدمات در پایگاههای سلامت استان در قالب بسته خدمات نوین اشاره کرد و گفت: بررسی تناسب اندام و مشاوره برای لاغری، اضافه وزن، چاقی و چاقی شکمی، مشاوره تغذیه جهت اصلاح الگوی غذایی، مشاوره و ارائه نسخه ورزشی برای بهبود فعالیت بدنی تحرک، ارائه مکمل ویتامین D رایگان، اندازه گیری فشارخون، قند و چربی خون و خطر سنجی سکته قلبی و مغزی، بررسی و مشاوره سلامت روان و غربالگری سرطانهای پستان و دهانه رحم برای زنان و سرطان روده بزرگ برای مردان و زنان در قالب این بسته خدمت برای میانسالان یعنی زنان و مردان ۳۰ تا ۶۰ ساله در تمام پایگاههای سلامت استان و بصورت رایگان ارائه می شود.

لازم به ذکر است، محورهای اطلاع رسانی در هفته ملی سلامت مردان شامل نقش فعالیت بدنی در سلامت همه گروههای سنی و جمعیتی، نقش ورزش در کنترل عوامل خطر بیماری قلبی عروقی با تاکید بر چاقی شکمی به عنوان زنگ خطر سلامت مردان، سلامت مردان، سلامت خانواده، ورزش همگانی و محیط زندگی حامی فعالیت بدنی، محیط کار حامی فعالیت بدنی، نقش ورزش درسلامت روانی و اجتماعی مردان و نقش ورزش در سلامت اسکلتی عضلانی مردان است.

شعار امسال هفته ملی سلامت مردان ایران نیز “ورزش کلید طلایی سلامت مردان است”.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه