شما اینجا هستید
اجتماعی » بیش از ۱۳۵۰ نفر در پی زلزله کرمانشاه بیکار شده‌اند

به گزارش کرمانشاه آنلاین، سیدجواد حسینی کیا در مورد آمار بیکار شدن ۱۳۵۰ نفر از کرمانشاهیان در پی بروز زلزله گفت: زلزله کرمانشاه بسیاری از مردم ساکن این منطقه را بی‌خانمان و آواره کرد، از سوی دیگر به صنایع این استان خسارات قابل توجهی را وارد ساخت و می‌توان گفت آمار افرادی که در پی بروز زلزله شغل خود را از دست داده‌اند بیشتر از ۱۳۵۰ نفر است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اغلب مناطق غرب استان کرمانشاه در پی بروز زلزله با بحران جدی مواجه شدند، تاجایی که پیش‌بینی می‌شود افراد خسارت‌دیده در آینده نیز با چالش‌های جدی مواجه شوند.

وی در ارائه راهکار برای رفع بحران بیکاری در مناطق زلزله‌زده غرب کشور تصریح کرد: هم‌اکنون باید وام‌هایی با سود کم به افراد صاحب صنایع داده شود تا بتوانند به سرعت به راه‌اندازی کسب و کار خود بپردازند، همچنین دولت باید همان‌طور که به زلزله‌زدگان برای تامین محلی برای اسکان کمک‌های بلاعوضی داشت، این تسهیلات را برای صاحبان صنایع که مشاغل خود را از دست داده‌اند نیز درنظر بگیرد، همچنین برای صنایعی که دچار چالش شده‌اند و باید مجدد راه‌اندازی شوند، خرید محصولاتشان را تضمین کند.

حسنی کیا در ارائه دیگر راهکاری که می‌تواند منابع لازم برای ایجاد امنیت شغلی صاحبان صنایع خسارت‌دیده زلزله اخیر را تامین کند اظهارکرد: در این راستا پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوع کردن واردات کالاهایی که ۵۰درصد آن در داخل تولید می‌شود، کمک بزرگی به رونق مجدد صنایع استان کرمانشاه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها کرمانشاه که یک استان مرزی بوده دارای رتبه اول بیکاری کشور است و حل این بحران نیز به عنایت ویژه مسئولان نیاز دارد، بنابراین نباید اجازه دهیم که این معضل به دلیل بی‌تدبیری به سمت امنیتی‌شدن پیش برود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: تاکنون به دلیل شرایط بحرانی که در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه وجود دارد، مطالبات صاحبان صنایع خسارت‌دیده برای بهره مندی از تسهیلات به نتیجه‌ای نرسیده است، کمااینکه بعد از گذشت چند ماه هنوز برای راه‌اندازی مجدد صنایع این مناطق حتی یک قدم هم برداشته نشده است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به تازگی مکاتبه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته‌ام تا با تشکیل ستادی ویژه برای رفع مشکلات صاحبان صنایع در مناطق زلزله زده تدبیری اندیشیده شود که در پی آن بتوان این بخش را احیا کرد.
منبع: خانه ملت

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه