شما اینجا هستید
اقتصادی » رشته های مشاغل خانگی مصوب سال ۹۶ در بخش کشاورزی ابلاغ شد

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از لیست جدید رشته های مشاغل خانگی مصوب سال ۹۶ در بخش کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، بهمنی پور با بیان مطلب فوق افزود: بر اساس نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورخ ۴ دی ماه سالجاری لیست جدید مشاغل خانگی در ۴ زیر بخش کشاورزی ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی  کشاورزی در زیر بخش های دام، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی و تولیدات گیاهی می باشد خاطرنشان کرد: در  زیر بخش کشاورزی رشته های مختلفی وجود دارد که متقاضیان می توانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب و در این زمینه فعالیت نماید.

بهمنی پور  رشته های مشاغل خانگی در حوزه امور دام را ۱۲ رشته شامل پرورش اردک گوشتی، بوقلمون، کرم ابریشم، غاز بومی، گاو شیری، گاومیش، گوساله، گوسفند و بز، مرغ بومی، بره و زنبورعسل برشمرد.

وی افزود: رشته های مشاغل خانگی در بخش شیلات  شامل سه رشته  تکثیر دهنده و پرورش دهنده ماهیان زینتی، پرورش دهنده ماهی در استخر دو منظوره و پرورش دهنده کپور ماهی می شود.

وی رشته های مشاغل خانگی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی را حدود ۴۲ رشته بیان کرد و تصریح کرد: فعالیتها در این حوزه شامل فراوری  و بسته بندی سبزیجات، فراوری محصول زعفران، فراوری کننده انواع غلات و خشکبار، شیرینی پزی خانگی، تهیه انواع نان، بسته بندی عسل، بسته بندی شکر سفید، تهیه و بسته بندی سقز، تهیه و بسته بندی آبنبات، تولید و بسته بندی مربا، نخود پز و جمع کننده شیر و… می باشد.

وی در ادامه رشته های تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان را ۸ رشته شامل پرورش قارچ خوراکی، تولیدکننده گیاهان دارویی، تولیدکنندگان محصولات زراعی، تولیدکننده سیر در منزل، پرورش دهنده گل محمدی، تولید بذر پیاز و ولیدکننده پیاز زعفران . آلورا  اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای بیش از یکهزار مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی توسط سازمان جهاد کشاورزی تشکیل پرونده شده، گفت: این مشاغل  بعد از تشکیل پرونده برای صدور جواز به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده اند.

بهمنی پور افزود: متقاضیان جواز فعالیت مشاغل خانگی ابتدا می بایست در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کنند سپس درخواست خود را به مرکز جهاد کشاورزی شهرستان برای اخذ استعلامات و تائید نهایی و تشکیل پرونده ارائه کنند، مدیریت توسعه بازرگانی  نیز بعد از بررسی استعلامات و تائید نهایی برای صدور جواز؛ پرونده ها را به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می کند.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه