شما اینجا هستید
اقتصادی » دستگاه ها سریعاً نسبت به معرفی پروژه ها در ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اقدام کنند

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید تا روز یکشنبه نسبت به معرفی پروژه های خود جهت بهره مندی از از اعتبارات درنظرگرفته شده مرحله اول توزیع سهم استانی بانکی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار کرمانشاه آنلاین، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به مشکل بیکاری استان اظهار داشت: باید از هر فرصت برای کمک به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان استفاده کنیم.

وی با اشاره به تخصیص ۴۴ میلیارد تومان اعتبار به استان جهت حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تصریح کرد: این اعتبار ۸۸ میلیارد تومان است که فعلاً ۴۴ میلیارد تومان آن به استان اختصاص پیدا کرده و انتظار داشتیم که پروژه های این اعتبار مشخص و به بانک جهت گرفتن تسهیلات معرفی می شدند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: دستگاه های اجرایی موظف هستند تا روز یکشنبه نسبت به معرفی پروژه های خود جهت بهره مندی از این تسهیلات که می تواند گام مناسبی برای کاهش نرخ بیکاری باشد، اقدام کنند و اداره کار استان نیز این پروژ ها را برای تصویب در جلسه آینده کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مطرح نماید.

وی گفت: الکترونیک شدن خدمات دولت باید منجر به تسریع روند امور شود‌ لذا هروقت به هر دلیلی دسترسی به سامانه های مربوط به امور اداری محدود شود، تا زمان رفع مشکل، امور باید به شکل دستی انجام شود تا کارها دچار وقفه نشوند و در امور مربوط به اشتغال این حساسیت بیشتر هم هست.

مهندس بازوند بیان داشت: برای کاهش نرخ بیکاری باید ریسک پذیر باشیم و سرعت عمل خود را افزایش دهیم زیرا با کم کاری نه تنها مشکل استان کمک نمی شود بلکه مشکلات افزایش نیز می یابد بنابراین برای غلبه بر کاهش نرخ بیکاری به برنامه ریزی دقیق همراه با تلاش و پیگیری ویژه نیاز داریم.

استاندار کرمانشاه افزود: مجموعه نظام اداری استان در مسیر حرکت در راستای کاهش بیکاری، سرعت مطلوبی ندارد و در این زمینه کوتاهی کرده است لذا برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند جهش و سرعت عمل در ایجاد اشتغال هستیم.

وی بیان داشت: همچنین از محل منابع صندوق توسعه ملی مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت خسارت به واحدهای تولیدی در مناطق زلزله زده از سوی دولت برای استان کرمانشاه به تصویب رسیده است که این موضوع هم تا جلسه آینده باید مشخص و تعیین و تکلیف گردد.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه