شما اینجا هستید
اقتصادی » سازمان جهادکشاورزی بصورت شبانه روزی در کنار آسیب دیدگان زلزله خواهد ماند

رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه در جلسه قشر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه که با حضور معاونین و مدیران ستادی این سازمان و مدیران کل ادارات تابعه در سالن جلسات سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: جهادکشاورزی تا هر زمان که نیاز باشد به کشاورزان و عشایر مناطق زلزله زده خدمات رسانی می کند.
به گزارش کرمانشاه آنلاین، شهبازی ضمن تشریح آخرین جمع بندی خسارت‌های زلزله در شهرستان های زلزله زده، گفت: همکاران ما و پیمانکاران سازمان از ساعت اولیه وقوع زلزله با تمام تجهیزات و ماشین آلات سنگین مشغول کمک رسانی به مردم زلزله زده بوده اند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر بکارگیری بیش از یکصد دستگاه ماشین آلات سنگین از جمله بیل مکانیکی، لودر … به منظور آوار برداری، دفن بهداشتی دام های تلف شده و ….. روزانه چند هزار پرس غذای گرم توسط کارگاه آب و خاک این سازمان و ۳ هزار پرس غذای گرم توسط شیلات نیز در مناطق زلزله زده تهیه و توزیع شده است.
وی ارسال اکیپ های ارزیاب خسارت به روستاها ، جمع بندی خسارت ها ، ارسال به ستاد بحران، همچنین ارسال مستمر کمک های پرسنل سازمان و کمک های مردمی به مناطق زلزله زده و…. از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه اعلام کرد.
وی در ادامه با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان، ضمن بیان آخرین مصوبات ستاد مدیریت بحران استان؛ مدیران مربوطه را موظف نمود که هر چه سریعتر به منظور انجام مصوبات ستاد مدیریت بحران اقدام نمایند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه باغات در اراضی شیب دار افزود: مدیریت باغبانی هرچه سریعتر نسبت به شناسایی مکان های احداث باغ و چاله کنی اقدام نماید تا در فصل بهار، احداث باغات بر اساس برنامه زمان بندی انجام شود.
وی در پایان به اهمیت کشت و توسعه کلزا در استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده، وضعیت سبز مزارع کلزا در استان بسیار مناسب است و انتظار داریم متوسط عملکرد مزارع کلزا در استان بهتر از سال گذشته شود.
گفتنی است دستور جلسه امروز قشر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص توسعه باغات در اراضی شیب دار و توسعه کشت کلزا بوده است.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه