شما اینجا هستید
فرهنگی » فرهنگ کتاب و کتابخوانی زیربنای توسعه است

مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر با حضور نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور بررسی شد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، نشست مشترک بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر و کلیایی با حضور حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی، مرتضی محمدزاده مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان، رئیس اداره و کتابداران شهر سنقر سه‌شنبه ۲۸ شهریور ماه در محل کتابخانه عمومی علامه مجلسی برگزار شد.
حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی، ضمن تشکر و عرض خیرمقدم از حضور مهمانان گرامی در شهرستان سنقر و کلیایی خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه های مهم ما در شهرستان ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی است.
حسینی کیا فرهنگ کتاب و کتابخوانی را زیربنای توسعه هر جامعه دانست و گفت: با توجه به گزارش مدیرکل محترم کتابخانه های عمومی، خدمات گسترده و مفیدی در عرصه کتاب و کتابخوانی را به افراد جامعه ارائه کرده است، اما نیاز به تغییر شیوه دارد.
نماینده مردم سنقر و کلیایی در ادامه گفت: کتابخانه ها نباید منتظر ارباب رجوع باشند و میبایست به سراغ کتابخوانان بروند، در شهرک های حاشیه ای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی بیشتری داشته باشید.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای مراسم های عزاداری امام حسین(ع) در ماه های محرم و صفر ابراز کرد: می توان از مبلغان دینی که در این ایام حضور دارند جهت تبلیغ کتاب و کتابخوانی و نیز معرفی کتاب در هرشب استفاده کرد.
سید جواد حسینی کیا، معرفی کتاب در برنامه های صدا و سیما بصورت هفتگی و استفاده از تریبون نماز جمعه بسیار تاثیرگزار دانست.
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار استفاده حداکثری از پتانسیل مدارس همزمان با بازگشایی مدارس و خیرین شهرستان تاکید کرد و گفت: بنده همیشه، همه وقت و در حد توان حامی کتابخانه های عمومی هستم.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه