شما اینجا هستید
فرهنگی » نخبگان قرآنی کرمانشاه میتوانند در سطح بین‌المللی موفقعیت کسب کنند

مدیر کل اوقاف و امور خیربه استان کرمانشاه گفت: باید نخبگان قرآنی حمایت و تقویت شوند،نخبگان قرآنی کرمانشاه می توانند در سطح بین المللی حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند.

به گزارش خبرنگار کرمانشاه آنلاین، حجت الاسلام آیت الله عباسیان در مراسم اختتامیه چهلمین مسابقات استانی قرآن کریم که در مجتمع فرهنگی بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسات به برکات نفس مسیحایی بنیان گزار کبیر انقلاب و شهدای معزز دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در استان ۱۴ شعبه طرح تربیت حافظان و موسسات میراث ماندگار داریم، افزود: ۱۲ هزار نفر در کلاس های حفظ ما شرکت دارند و این جای خوشبختی برای ما است که مدیرکل مرکز قرآنی اوقاف کشور در بازدید هفته پیش خود از این موسسات در استان کرمانشاه اعلام کرد که در هیچ جای کشور این نظم وجود ندارد و کرمانشاه باید الگوی سایر استان ها شود و امیدواریم این  موضوع در موسسات استان تسری یابد.

این مقام مسئول مهمترین سند ارزشمند را قرآن کریم دانست و با اشاره به اینکه سرمایه های زیادی در استان از نظر قرآن و حفاظ قرآنی داریم، افزود: این نخبگان باید حمایت و تقویت شوند که اگر کلاس های آموزشی برای آنان برگزار شود می توانند حتی در سطح بین المللی نیز حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند.

عباسیان با بیان اینکه در سال قبل از جامعه قرانی درخواست کردیم که با همت خویش کلاس های قرآنی را برگزار کنند ابراز امیدواری کرد که در سال جاری تدابیر بیشتر از سوی مسئولان در این راستا اتخاذ شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ادامه داد: در استان ۱۴ شعبه طرح تربیت حافظان قرآنی و موسسه میراث ماندگار را داریم که نزدیک ۱۲ هزار نفر در کلاس های ما حضور دارند و از مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مرکز نیز طی بازدیدی به نظم و نوع کار پسندیده در این عرصه اذعان داشتند.که این موفقیت حاصل عوامل اجرایی  موسسات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه یادآور شد: حفظ مجازی قرآن کریم را در استان راه اندازی کردیم و متسابقان از حضور اساتید برجسته استفاده و از محفوظات آنان بهره مند می شوند.

وی افزود: ما امسال ۳۳۰ مربی از استان به قم اعزام کردیم که در قم آموزش دیده اند و در استان از آنها استفاده خواهیم کرد.

وی به پتانسیل مرکز حافظان قرآن کریم در استان اشاره و تاکید کرد: در  عرصه آموزش قرآن به موسسات به ویژه مراکز زندان فعالیت فرهنگی شد و نزدیک ۶۰۰ نفر از زندانی های توانستند در کلاس قران مشارکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه رتبه اول کشوری را با برنامه ریزی برای تربیت ۸ هزار و ۸۰۰ نفر در طرح تربیت قرآنی را به دست آورده است، همچنین در حمایت از سرمایه های قرآنی از حمایتی دریغ نکردیم و امیدواریم در راستای بهتر برگزاری کلاس ها با حمایت سایر مسوولان بتوانیم در این مسیر پیشتاز باشیم.

در ادامه این مراسم  از خانواده های شهدای مدافع حرم استان از جمله شهید مهدی نوروزی، مادر شهید حمزه کاظمی، همسر شهید قارلقی، همسر شهید رضا عباسی، همسر شهید خیرالله احدی فر ، همسر شهید ستار عباسی، همسر شهید فریدون احمدی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه