شما اینجا هستید
اقتصادی » مصرف روزانه ۵ میلیون و پانصد هزار مترمکعب گاز طبیعی در نیروگاههای استان

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: به طور متوسط روزانه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی در سه نیروگاه این استان به مصرف می رسد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ، سیروس شهبازی  اظهار کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری مجموعا ۵۰۳ میلیون متر مکعب گازطبیعی در نیروگاههای استان مصرف شده است که نشان دهنده افزایش ۱۰۰ درصدی گازرسانی به نیروگاهها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی افزود: با تقویت زیرساختهای گازرسانی در استان کرمانشاه، امکان افزایش گازرسانی به نیروگاهها در سال جاری فراهم شد و هم اکنون سوخت نیروگاههای استان بصورت کامل از گاز طبیعی تامین می شود و دیگر مصرف سوختهای مایع از قبیل مازوت و گازوییل در نیروگاههای استان را شاهد نیستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به سیاست قطعی وزارت نفت و شرکت ملی گاز در زمینه افزایش گازرسانی به نیروگاهها و صنایع عمده، تصریح کرد: جایگزینی سوخت پاک گاز طبیعی با سوختهای مایع در نیروگاهها، علاوه بر ایجاد صرفه اقتصادی کلان برای کشور، مزایای زیست محیطی فراوانی در بردارد و موجب کاهش انتشار گازهای آلاینده می شود.

مهندس شهبازی اظهار کرد: در روزهای اخیر که نیروگاههای استان با حداکثر توان در حال تولید برق هستند، گازرسانی مستمر و بدون وقفه به نیروگاهها، به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل در تولید و تامین برق مصرفی استان، در دستور کار شرکت گاز استان کرمانشاه قرار دارد.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه