شما اینجا هستید
اجتماعی » افزایش ۱۳ درصدی کرایه تاکسی در کرمانشاه

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه، از افزایش و اعلام رسمی نرخ کرایه تاکسی در این شهر خبر داد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین ، سجاد سلیمانی با اشاره به اینکه نرخ جدید کرایه تاکسی در کرمانشاهبصورت میانگین در سال جاری حدود ۱۳ درصد افزیش یافته است گفت: با تأیید فرمانداری، نرخ جدید کرایه تاکسی های گردشی، مسیری، ویژه، و پایانه های فرودگاه و تاکسی های تلفنی شهر کرمانشاه امروز رسما اعلام و به تاکسیرانان و آژانسهای مسافربری ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه هر ساله نرخ کرایه تاکسی افزایش پیدا می‌کند، افزود: روند افزایش نرخ کرایه به این صورت است که هر ساله کمیته نرخ گذاری سازمان تاکسیرانی، جهت تعیین نرخ جدید کرایه تاکسی جلسات مختلفی برگزار می‌کند و پس از جلسات متعدد و نهایی‌شدن نرخ کرایه کلیه مسیرهای سطح شهر، نرخ‌های جدید پیشنهادی را جهت بررسی و اخذ مصوبه به شورای شهر می فرستد.

سلیمانی ادامه داد: اعضای شورای شهر پس از دریافت، بررسی و تصویب پیشنهادات سازمان تاکسیرانی، نرخ‌های جدید کرایه‌ها را جهت تایید و اجرا به فرمانداری ارجاع می‌دهند و در نهایت با تایید نرخ‌ها از سوی فرمانداری، کرایه تاکسی بر اساس نرخ‌های جدید اعمال می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه، تأکید کرد: بعد از تایید فرمانداری و ابلاغ شورای شهر نرخهای جدید کرایه تاکسی اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: هیچ راننده ای حق ندارد افزون بر نرخ قانونی و مصوب اعلام شده از مسافران کرایه اخذ کند با این حال ممکن است برخی از رانندگان تاکسی بالاتر از نرخ مصوب جدید، از مسافر کرایه گرفته و تخلف کنند که اگر احیانا افرادی خودسرانه نسبت به افزایش نرخ مصوب اقدام کنند، مسافران می‌توانند با به خاطر سپردن کد یا شماره پلاک این خودروها و تماس با شماره تلفن ۳۸۲۱۱۹۴۸/۳۸۲۴۶۵۶۵ شکایت خود را ثبت کنند.
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی خاطرنشان کرد: بی شک تاکسیرانان شهر کرمانشاه همواره در خدمات رسانی به مردم شریف کرمانشاهی پیشرو بوده اند و با ایثارگری خویش به شهر و شهروندان یاری رسانده اند و از تمامی این عزیزان که همکاری و همراهی بسیار سنجیده و ارزشمندی با سازمان تاکسیرانی و مردم داشته و صبورانه از افزایش نرخ کرایه، پیش از زمان اعلام رسمی، خودداری کردند و موجبات رضایت شهروندان را به گواه نظرسنجی ها فراهم آوردند، صمیمانه سپاسگذارم.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغات

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرمانشاه آنلاین | اخبار استان کرمانشاه