شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » کمبود ماسک یک چالش جهانی است / ظرفیت تولید ماسک استان همچنان در حال افزایش است

استاندار کرمانشاه صبح دوشنبه ۱۸ فروردین‌ماه در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: ویروس کرونا به شکل گسترده در دنیا شیوع پیدا کرده و در این میان کمبود ماسک تبدیل به یک چالش جهانی شده است و کشورهای توسعه یافته دنیا هم با این چالش روبرو هستند.

به گزارش کرمانشاه آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند افزود: طبیعی است در این شرایط کشور ما و استان کرمانشاه نیز گرفتار مشکل کمبود ماسک باشد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: معاونت اقتصادی استانداری و سازمان صمت استان تمام توان خود را برای افزایش تولید ماسک سه لایه بهداشتی به کار گرفته اند و طبق گزارش سازمان صمت استان تاکنون ۶۰۰ هزار ماسک در استان تولید و در اختیار مجموعه های پزشکی و بهداشتی، واحدهای تولیدی و صنعتی و داروخانه ها گذاشته شده است.

مهندس بازوند اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان صمت، اکنون روزانه حدود ۵۰ هزار ماسک در استان تولید می شود. با تلاش‌های صورت گرفته واحدهای جدید دیگری نیز در دست راه اندازی است و تلاش می کنیم تا ۳۰‌ فروردین ماه این تولید را به ۹۰ هزار تا برسانیم.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: خطر ابتلا به کرونا همچنان بسیار جدی است و مردم از بیرون آمدن از منازل امن خویش اجتناب کنند.

وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از روز ۲۳ فروردین ماه کسب و کارهای کم ریسک کار خود را تحت نظارت علوم پزشکی شروع می‌کنند.

مهندس بازوند افزود: ادارات نیز از ۷ صبح تا ۱۴ ظهر با دو سوم پرسنل دایر خواهند بود و به مردم ارائه خدمات خواهند کرد. مدارس نیز تا ۳۱ فروردین ماه تعطیل هستند.‌

رئیس ستاد کرونا استان ادامه داد: فصل کشاورزی آغاز شده است و مجموعه جهاد کشاورزی باید از طریق رسانه‌ها مفاد پروتکل‌های بهداشتی را به این عزیزان آموزش دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |