شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » پلمب ۶ واحد تولیدی صنایع غذایی غیراستاندارد در کرمانشاه

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با تاکید بر نظارت صد درصدی گفت: امسال ۶۳ پروانه استاندارد واحد‌های تولیدی، تعلیق و ابطال شده و ۶ واحد تولیدی صنایع غذایی غیراستاندارد، توقیف و برای پلمب به دادستانی معرفی شده است.
به گزارش به گزارش کرمانشاه آنلاین، محمودرضا نیازی اظهار کرد: در همین راستا، یک هزار و ۲۰۰ بطری شیر،۲۱۲ کارتن کیک، ۶ هزار و ۵۰۰ لیتر عرقیات گیاهی نیز امحاء شده است.
وی از جمع‌آوری سه هزار قلم کالای فاقد علامت استاندارد در استان نیز خبر داد وگفت: ۲۰ هزار فیلتر هوای خودروی غیراستاندارد هم شناسایی و به در خواست امحاء آنان تسلیم دادستان شده است.
نیازی به صدور ۴۸ پروانه کار جدید برای واحد‌های تولیدی در سال جاری اشاره کرد و گفت: صدور هر پروانه برای واحد‌های تولیدی یک نفر اشتغال را در پی دارد و در همین زمان ۱۶ مورد صدور مجوز و ۱۲۵ مورد تمدید پروانه استاندارد انجام شده است.
این مقام مسئول، ارزیابی، آزمون و نمونه‌برداری را شرط تمدید پروانه برای واحد‌های تولیدی عنوان کرد و افزود: در سال جاری ۵۱۰ مورد نمونه‌برداری و آزمون را از واحد‌های تولیدی انجام داده‌ایم تا مصرف‌کننده از لحاظ کمی و کیفی به فرآورده‌های تولیدشده اطمینان داشته باشد.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه، عملکرد این اداره را در جریان زلزله کرمانشاه بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: بعد از زلزله چهار هزار و ۹۰۰ بازرسی از مصالح ساختمانی و ۷۵۰ مورد نمونه‌برداری و آزمون از مصالح ساختمانی که بیشترین استفاده را دارند، انجام شده است.
وی از پلمب ۸۴ واحد تولیدی مصالح ساختمانی بعد از زلزله سال ۹۶ خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۰ واحد بسته شده، دوباره به چرخه تولید بازگشت و یا در حال کسب پروانه تولید است که نتیجه این اقدام‌ها این است که ساختمان‌های بازسازی شده اکنون مقاومت خوبی در برابر زلزله از خود نشان می‌دهند.
نیازی، ۱۵ هزار بازرسی از آسانسور‌های سطح استان، صدور ۶۶۰ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور برای ساختمان‌ها، صدور ۳۲۰ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور برای مسکن مهر، صدور تاییدیه ایمنی آسانسور برای ۴۵ دستگاه دولتی و دانشگاه‌ها، توقیف و جمع‌آوری ۱۵ برند غیراستاندارد ایزوبام و چهار هزار بازرسی از شهربازی ها، پارک محله و زمین‌های بازی و صدور ۳۰۰ تاییدیه برای آن‌ها را بخشی از خدمات اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه برای حفظ سلامت و ایمنی مردم عنوان کرد.
محمودرضا نیازی در پایان از مردم خواست تا هنگام خرید کالا حتما به نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی مندرج روی کالا دقت کنند و در مواردی که به استاندارد بودن کالا شک دارند، کد ۱۰ رقمی را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال و یا با شماره تلفن ۱۵۱۷ تماس بگیرند تا از اصالت استاندارد کالای موردنظر اطمینان حاصل کنند.
منبع: صداوسیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |