شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » فرار مالیاتی یک تریلیارد ریالی یک شرکت خصوصی در کرمانشاه

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه از فرار مالیاتی یک تریلیارد ریالی یک شرکت خصوصی در کرمانشاه خبرداد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح مستمر مبارزه با مفاسد اقتصادی و اخلالگران در نظام پولی در استان ،اظهار کرد :در این راستا دستگاه قضایی استان در راستای ماموریت محوله به سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اقدام به شناسایی فردی جاعل کردند که به وسیله فروش فاکتورهای صوری زمینه فرار مالیاتی بدهکاران دولتی را ایجاد می کرد .

وی تصریح کرد: با دستور قضایی پس از انجام تحقیقات اولیه نامبرده را به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی دستگیر شد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسایی یک شرکت متخلف و فروشنده فاکتورهای صوری در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت :مبلغ بدهی و فرار مالیاتی این شرکت با استفاده از این فاکتورها ۳۰ میلیارد تومان و در خصوص مالیات بر ارزش افزوده ۸۱ میلیارد تومان برآورد گردیده است .

وی اعلام کرد: مجموع مبلغ مالیات پرداخت نشده توسط متهمان یک تریلیارد و یکصد هزار میلیارد ریال برآورد شده است .

صادقی با اشاره به شناسایی سایر شرکا و همدستان در این پرونده یادآور شد :در خصوص این پرونده هشت متهم دیگر شناسایی شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند و بخش قابل توجهی از اقدامات مجرمانه در خارج از حوزه قضایی کرمانشاه انجام شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برخورد جدی، موثر و بازدارنده با مفاسد اقتصادی با توجه به سند تحول قضایی و تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه با جدیت در دستور کار دادسرای استان می باشد. لیکن شناسایی بسترهای جرم زا تصویب قوانین متناسب با آن، اجتناب از تغییرات پی در پی در ضوابط صادرات ،واردات تقویت نظارت بر شرکت‌های تجاری و مقابله با شرکت‌های کاغذی (صوری)، تقویت نظارت های سیستمی هوشمند درون دستگاهی، پایش مستمر اقدامات خصوصاً در مواردی که حجم تراکنش های مالی قابل توجه است .بهره گیری از افراد توانمند، سالم و با تقوی و خدا ترسی آنها مانع از تخطی باشد در این راستا واجد اهمیت است و در کاستن از فراوانی جرائم موثر است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |