شما اینجا هستید
اقتصادی » دستیابی به بازار سوریه یکی از اولویت های استان کرمانشاه است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه، دستیابی به بازار سوریه را یکی از اولویت های استان کرمانشاه در حوزه اقتصادی در سال ۹۸ اعلام کرد.

به گزارش کرمانشاه آنلاین نقل از ایرنا؛ هدایت حاتمی روز چهارشنبه در اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه در استانداری با محوریت هدف گذاری وضعیت صادرات در سال جدید یکی از چشم اندازهای توسعه صادرات در سال جدید را دستیابی به بازارهای جدید عنوان کرد و افزود: ما باید با یک برنامه ریزی صحیح بتوانیم از طریق عراق به بازار سوریه دست پیدا کنیم.
او گفت: دستیابی به بازار سوریه یکی از برنامه های اساسی در زمینه توسعه صادرات استان در سال جدید می باشد ضمن اینکه باید از بازار عراق نیز استفاده حداکثری کنیم.
حاتمی همچنین از تشکیل کارگروه توسعه روابط بین الملل استان خبر داد و گفت: داریم بر روی تهیه ساز و کاری برای توسعه روابط بین الملل استان به جهت تقویت و ارتقای شاخص های صادرات محصولات استان به کشورهای دیگر کار می کنیم تا این کارگروه بتواند به صورت ویژه به شناسایی ظرفیت ها و بازارهای هدف بپردازد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه در ادامه به ظرفیت های استان در زمینه صادرات و موقعیت جغرافیایی آن اشاره کرد و گفت: ما از استان هایی هستیم که مرزهای فعالی با کشور عراق داریم و تنها استانی می باشیم که دارای ۲ مرز عربی و کُردی با عراق است.
حاتمی تاکید کرد که باید به گونه ای عمل کنیم که از تمام ظرفیت های استان در خصوص توسعه صادرات استفاده کنیم و برای رسیدن به این هدف باید روی سه محور اساسی زیرساخت های تجاری، بازاریابی و تبلیغات و تولد محصولات داخلی قابل صادرات تمرکز کنیم.
وی افزود: به جهت توسعه صادرات برنامه های جدی برای ساماندهی مرزهای استان در نظر گرفته ایم که بخشی از آن در سال۹۷ اجرایی شد و در سال جدید مصمم هستیم که با محوریت گمرک مرز پرویزخان را توسعه بدهیم و همچنین بر روی ساماندهی و توسعه مرزهای سومار، شوشمی و شیخ صله نیز تاکید جدی داریم.
سال ۹۷ در مجموع ۲ میلیارد و ۹۰۷ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۳۷۶ دلار کالا به وزن پنج میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۸۲ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به خارج از کشور صادر شد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |