شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » دستانی که مسیر عاشقی را روشن می کنند

افتخارشان این است که پیشانی زوار اربعین حسینی را نورانی کنندمی‌گویند اگرچه امسال سعادت زیارت به حرم سیدالشهدا (ع) نصیبشان نشده خادمی برای زوار اربعین را با جان و دل خریده‌اند.
به گزارش کرمانشاه آنلاین، دانشجویان جهاد دانشگاهی کرمانشاه مرا به کارگاهی دعوت کردند که با نام یا حسین دستانی که در مسیر عاشقی حرکت میکند.(ع) آذین بسته شده بود
وقتی وارد کارگاه شدم دیدم که بیشتر از ۲۰ نفر از دانشجویان که عاشق حسین بودند در حال ساختن پیشانی بند‌ها و بازوبند‌های الکترونیکی هستند.
مدیر این تیم می‌گوید چند وقتی بود در دانشگاه، به دنبال یک فعالیت گروهی بودیم، وقتی شنیدیم که امسال قرار است مرز خسروی باز شود آستین‌ها را بالا زدیم و به فکر کاری معنوی افتادیم کاری که هم اجر معنوی اش نصیب دانشجویان شود و هم در ساعات فراغت از درس و دانشگاه کاری انجام دهند.
آنچه که من فهمیدم این بود که دانشجویان اختیاری و به صورت شیفتی به این کارگاه می‌آیند و کار می‌کنند و محصول تولیدی دستان هنرمند این دانشجویان، پیشانی بند‌ها و بازوبند‌های نورانی است که با نام زیبای “یا حسین (ع) ” متبرک شده است.
حاصل کار آنها که با نام امام حسین علیه السلام الکترونیکی شده و توسط یک باتری کوچک، روشن و خاموش می‌شودطرحی زیباست که با این هدف ساخته شده است که اگر تنها شب‌ها از این محصول استفاده شود می‌تواند تا دو ماه کاربرد داشته باشد.
آقای حدیدی قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه می‌گوید در این کارگاه، روزانه ۵۰ نفر از دانشجویان به صورت شیفتی کار می‌کنند و حدود ۲ هزار پیشانی بند و بازوبند را برای ایام اربعین تولید می‌کنند.
وی ادامه میدهد که برکت کار برای زوار سیدالشهدا تنها در سفره این ۵۰ دانشجو خلاصه نمی‌شود و تعدادی از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هم از برکت این سفره ارتزاق می‌کنند.
مجموعه خادمانی که چنین محصولات زیبایی را تولید می‌کنند هم اکنون به ۳۰۰ نفر می‌رسند و یکی از آنها فاطمه دختر دانجشوی معماری است که در گوشه‌ای از کارگاه نشسته است
به سراغ او میروم و با هم هم صحبت میشویم می‌گوید سعادت می‌خواهد در زمان دانشجویی کاری را آغاز کنی که با نام یا حسین (ع) آذین بسته شودو یقین دارم که این خدمت به زوار اربعین حسینی مورد قبول اباعبدالله الحسین علیه السلام هم قرار می‌گیرد.
آقای محمدی دانشجوی دیگری است که دلش میخواست امسال به کربلا سفر کند، اما به خاطر مشکلات زندگی نتوانسته قدم در راه در مسیر عتبات عالیات بگذارد و می‌گوید خوشحالم اگر امسال زیارت قسمت من شد خادم زائران سیدالشهدا شدم وقتی که این پیشانی بند‌ها را می‌سازم و مدام با نام امام حسین علیه السلام کار می‌کنم حس خوبی دارم که باعث می‌شود پس از ساعت‌ها کار اصلا احساس خستگی نداشته باشم.
بازوبند‌ها علاوه بر ترویج فرهنگ عاشورایی در ایران و عراق می‌تواند در شب هم باعث جلوگیری از تصادف و گم نشدن زوار در مسیر پیاده روی اربعین شود.
قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه در ادامه صحبت هایش می‌گوید تاکنون تعداد ۵ هزار از این محصول آماده شده و در نظر داریم این تعداد را تا پایان اربعین به ۴۰ هزار برسانیم.
او در ادامه می‌گوید ما این محصولات را به مرز‌های کشور ایران و همچنین در مسیر پیاده روی زائران در عراق با قیمت پایین عرضه کنیم.
گزارشگر : پروانه خانی
منبع: صداوسیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |