شما اینجا هستید
اقتصادی » توسعه شرکت‌های فناوری اطلاعات سبب افزایش اقتصاد استان میشود/ هیچگونه مشکلی در تهیه میوه شب عید وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کرمانشاه در نشست خبری بعد از ظهر امروز سه شنبه (۲۱ اسفند ماه) با اصحاب رسانه در سالن تدبیر استانداری به منظور تشریح عملکرد یک ساله معاونت تحت مدیریتش، تشکیل شد، اظهار کرد مهم‌ترین دغدغه‌ معاونت اقتصادی استانداری و مهمترین مشکل استان ما بحث اشتغال است و همه باید برای کاهش بیکاری در استان تلاش کنیم، طوری که از رتبه نخست بیکاری کشور خارج شویم.

به گزارش کرمانشاه آنلاین؛ هدایت حاتمی چهار موضوع اشتغال، تورم، اقشار آسیب‌پذیر و نزدیک شدن مردم به دولت را دغدغه‌های اصلی معاونت اقتصادی استانداری عنوان کرد و گفت: شکاف بین دولت و مردم وجود دارد که باید ترمیم یابد.

حاتمی با بیان اینکه در حال حاضر سهم صنعت در GDP (تولید داخلی) استان ۲۱ درصد است، اظهار کرد: سایر بخش‌ها همچون خدمات و کشاورزی سهم بیشتری دارند که باید سهم صنایع فناورانه را افزایش دهیم.

وی گفت: با تلاش‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ۱۳۹ واحد تولیدی و صنعتی در حال تعطیلی و راکد را به چرخه تولید بازگردانده شدند.

معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از اختصاص ۵ میلیارد تومان توسط استانداری و ۵۰ میلیارد تومان توسط گمرکات کل کشور عنوان کرد و گفت: برای توسعه زیرساخت‌های مرز پرویز خان و همچنین توافق با راهداری کل کشور برای روکش جاده آسفالت سومار و واگذاری بخشی از زیر‌ساخت‌های رفاهی و خدماتی گمرک سومار به بخش خصوصی برنامه ویژه ای داریم.

هدایت خاتمی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲.۶ میلیارد دلار صادرات از طریق مرزهای استان صورت گرفته که ۴۶ درصد رشد داشته است.

وی از ظرفیت خوب شهرستان قصرشیرین در بعد مرزی یاد کرد و گفت: شهرستان قصرشیرین به دلیل همجواری با عراق از مزیت‌های ویژه ای برخوردار است.
وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که صادرات ایران به عراق پنج برابر صادرات به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا است و ما نیز باید به خوبی از ظرفیت این کشور استفاده کنیم.

حاتمی در مورد جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار کرد: تاکنون کارهای سه مجموعه کشت باغات در مرز، هتل بیمارستان و تولید برق از طریق سد های استان با استفاده سرمایه‌گذاری خارجی در حال نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه در زمینه پتروشیمی باید روی اشل‌های کوچک‌تر کار کرد، افزود: به زودی عملیات اجرایی مینی پالایشگاه اسلام‌آبادغرب شروع خواهد شد.

حاتمی حوزه IT و ICT را یکی دیگر از زیرساخت‌های استان کرمانشاه دانست و بیان کرد: این شرکت ها می تواند در بخش اقتصادی استان تاثیرگذار باشد.
وی افزود: برنامه ای داریم که تعداد شرکتهای دانش بنیان استان در سال آینده به ۱۰۰ شرکت افزایش پیدا کند و گردش مالی ۴۵ شرکت موجود نیز دو برابر شود.

حاتمی گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت های فناوری اطلاعات می‌تواند سهم اقتصاد استان بیشتر کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از پیگیری برای راه‌اندازی نمایشگاه محصولات دانش بنیان در سال آینده در کشور عراق هم خبر داد.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه مشکلی در تهیه میوه شب عید وجود ندارد خاطرنشان کرد: ۱۶۰۰تن میوه ذخیره‌سازی شده است .

حاتمی با اشاره به اینکه حل مشکلات اساسی بازار کرمانشاه نیازمند یک شبکه توزیع مناسب و گسترده خصوصا در بخش میوه و تره‌بار دانست و افزود: این امر باید به زودی اجرایی شود به علاوه کشتارگاه های استان کرمانشاه نیز باید فعال تر باشد.

وی تاکید کرد: هیچگونه قاچاق دامی در مرز های استان کرمانشاه وجود نداد، نیروی های انتظامی، سپاه و دولت جلوی قاچاق را در مرز ها گرفته اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری کرمانشاه آنلاین |